w

Ukraińcom zaczęto wręczać wezwania do wojska pod kościołami we Lwowie [VIDEO]

Wezwania do wojskowego biura rejestracji i poboru we Lwowie na zachodniej Ukrainie zaczęły być rozdawane przy wejściu do kościoła, napisał ukraiński deputowany Mykoła Kniażycki.


„Dziś we Lwowie jest niedziela. Ludzie tradycyjnie chodzą do kościoła. A tu ktoś wpadł na pomysł, żeby zacząć wystawiać wezwania do wojskowego biura poborowego przed kościołem. Oburzeni księża dzwonią” – napisał Knyżecki na swojej stronie na Facebooku.

Jego zdaniem kościół nie jest miejscem, w którym powinno się wręczać wezwania do zapłaty.

„Rozsądek i odpowiedzialność nie powinny tracić na znaczeniu w czasach wojny. Wręcz przeciwnie. Istnieje wiele sposobów na zaproszenie osób do wojskowego biura poboru. W miejscu ich zamieszkania, w pracy. Na pewno nie można tego robić w kościołach” – powiedział poseł.

24 lutego Ukraina wprowadziła stan wojenny, następnego dnia Wołodymyr Zełenski podpisał dekret o powszechnej mobilizacji, wojskowi mają zakaz opuszczania kraju.

POLECAMY: Pomoc humanitarna wysyłana przez Polskę na Ukrainę jest sprzedawana na czarnym rynku

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Papież Franciszek ogłosił chęć odwiedzenia Moskwy i Kijowa

W USA Biden został oskarżony o zdradę stanu z powodu Zełenskiego