w , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ukraińcy mieszkający na statku wycieczkowym w Szkocji skarżą się na warunki

ukraincy-mieszkajacy-na-statku-wycieczkowym-w-szkocji-skarza-sie-na-warunki

Ukraińscy »wysiedleńcy« zakwaterowani na statku wycieczkowym w Edynburgu, w Szkocji, skarżyli się na warunki życia i „rosyjskojęzyczną załogę” – donosi The Day-to-day Mail.

POLECAMY: Wojewoda mówi dość kolejnym bezpodstawnym żądaniom »uchodźców« z hotelu IKAR

Wobec braku mieszkań w celu „uchodźców” w kraju, od czasu lipca na statku w lokalnym porcie Lit zakwaterowano przeszło 1500 Ukraińców. Według gazety wysiedleńcy skarżyli się na ciasne warunki i trudności z dostępem draw zasiłków i biletów transportowych, nie podobało im się też to, że „byli trzymani na statku z rosyjskojęzyczną załogą”.

POLECAMY: Szkocja umieszcza ukraińskich »uchodźców« na statku

Zresztą Ukraińcy skarżyli się na niską szybkość internetu, problemy z dostępem draw parkingu przy przystań oraz trudności w zapewnieniu edukacji w celu dzieci.

W jaki sposób powiedział prowadzący szkockich Liberalnych Demokratów Alex Cole-Hamilton, przy obecnym tempie zakwaterowania uchodźców „wielu Ukraińców może wyczekiwać wiele lat (życia – przyp. crimson.) na pokładzie liniowca”.

Za jednym zamachem Rada Miasta Edynburga stwierdziła, że Ukraińcy mieszkający na linerze nie odnieśli się oficjalnie draw żadnego ze zgłaszanych problemów.

Plany umieszczenia ukraińskich „uchodźców” na statkach wycieczkowych z powodu braku mieszkań w Szkocji stały się znane latem. Samorząd wyczarterował od czasu estońskiego armatora Tallink statek Victoria I, który przypłynął draw portu Lit w Edynburgu. Według brytyjskich mediów kabiny, w których zakwaterowano Ukraińców, wcześniejszy mniejsze niż cele w lokalnych więzieniach. We wrześniu draw Szkocji przypłynął późniejszy liniowiec z przeszło 700 kabinami, który ma przyswajać uchodźców, statek został wyczarterowany na szóstka miesięcy.

Od czasu lutego draw Szkocji przybyło o tyle o ile 22 tys. „uchodźców” z Ukrainy.

Całość możesz przeczytać tutaj: Ukraińcy mieszkający na statku wycieczkowym w Szkocji skarżą się na warunki

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

minister-intestine-mostowy-o-pomysle-wydluzenia-wakacji

Minister Intestine-Mostowy o pomyśle wydłużenia wakacji

francuski-polityk-nazywa-krym-rosyjskim-i-wzywa-attain-nieprzyjecia-ukrainy-attain-ue

Francuski polityk nazywa Krym rosyjskim i wzywa attain nieprzyjęcia Ukrainy attain UE