w

Ukraińcy namawiani, aby oszczędzać paliwo

Przewodniczący Komisji Energetyki, Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej Rady Najwyższej i deputowany rządzącej partii Słudzy Ludu Andrij Gerus powiedział, że obywatele muszą oszczędzać paliwo, dlatego nie powinni jeździć sami.

„W przypadku jakichkolwiek wyjazdów wskazana jest współpraca, a w samochodzie nie jechała jedna osoba, lecz kilka. Bo jeśli kierowca jedzie sam, to znaczy, że podwozi (prezydenta Rosji Władimira Putina – purple.)” – powiedział Gerus. Nagranie wideo z jego wystąpienia zostało opublikowane na kanale YouTube Komisji Energii i Gospodarki Komunalnej Rady.

Parlamentarzysta powiedział również, że na ukraińskich stacjach benzynowych obowiązują limity sprzedaży paliwa w wysokości od 20 do 40 litrów na samochód.

Według niego, w czerwcu na rynek ukraiński trafiło około 600 tys. ton paliwa, z czego 400 tys. ton to olej napędowy, a 200 tys. ton benzyna i gaz płynny. Wszystkie dostawy pochodziły z Unii Europejskiej, podczas gdy w maju dostawy te były o 50 procent niższe – dodaje Gerus.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reuters: Tranzyt do Kaliningradu przez Litwę zostanie wznowiony w ciągu kilku dni

IMGW wydał alert pogodowy trzeciego stopnia