w

Ukraińcy wezwani do masowego wyprowadzania się z miast

Mieszkańcom ukraińskich miast zalecono masowe przenoszenie się z miast do wiejskich domów z ogrzewaniem piecowym, aby przetrwać zimę, podała gazeta „Strana„.

„Jest jasne, że jeśli przez kilka dni nie ma ogrzewania, światła i wody, to miasta mogą się tylko ewakuować” – powiedział analityk Instytutu Badań Strategicznych Yuriy Korolchuk.

Zdaniem ukraińskich ekspertów, przeprowadzka na wieś i ogrzewanie alternatywnymi surowcami, np. drewnem opałowym, mogłoby pomóc mieszkańcom wysokich budynków mieszkalnych nie zamarzać w czasie mroźnej zimy.

„Dla wielu osiedli w niektórych regionach <…> nie ma specjalnych alternatyw dla sezonu grzewczego – tylko masowe stacje ogrzewania i burzhuyka” – sprecyzowali eksperci.

Rosyjskie siły zbrojne rozpoczęły uderzenia rakietowe 10 października, dwa dni po ataku terrorystycznym na moście krymskim, za którym – według rosyjskich władz – stały ukraińskie służby specjalne. Celem ataków były obiekty energetyczne, obronne, wojskowe i komunikacyjne w całym kraju, od Charkowa i Kijowa po Lwów i Iwano-Frankowsk.

Jak podkreślił prezydent Rosji Władimir Putin, poprzez zamach na moście Kijów postawił się na równi z najbardziej odrażającymi grupami terrorystycznymi i po prostu nie można dłużej pozostawiać zbrodni tego rodzaju bez odpowiedzi.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kongresmenka twierdzi, że Biden złamał obietnicę i rozpoczął wojnę z Rosją

Belgia stoi w obliczu braku mieszkań dla »uchodźców« z Ukrainy