w

Ukraińcy zachęcani do donoszenia na Rosjan, którzy obchodzą zachodnie sankcje

Na portalu ukraińskiej Narodowej Agencji ds. Zapobiegania Korupcji (NAPC) wprowadzono opcję raportowania o Rosjanach, którzy obchodzą sankcje – podała agencja.

Przypomniała, że kraje zachodnie zamknęły połączenia lotnicze z Rosją, zakazano importu złota i ropy, Europa ograniczała zużycie gazu, setki marek zamknęły swoje firmy w Rosji, a tysiące osób zostało objętych sankcjami osobistymi.

„Podczas gdy potężne globalne sankcje nadal obciążają gospodarkę Rosji, niektórzy nadal znajdują sposoby na ich obejście.

Teraz każdy może na portalu „War & Sanctions” informować o obchodzeniu sankcji przez osoby, które już są nimi objęte” – cytuje publikację UNN.

Jako przykład agencja podała przypadek, gdy szwajcarski sekretarz stanu ds. gospodarczych odblokował konta firmy EuroChem po tym, jak objęty sankcjami rosyjski biznesmen Andrey Melnichenko rzekomo przepisał firmę na swoją żonę.

Od marca działa specjalna wielostronna grupa zadaniowa REPO (Russian Elites, Proxies, and Oligarchs), której zadaniem jest poszukiwanie i zajmowanie aktywów rosyjskich elit i oligarchów, a także fasadowców – podaje gazeta.

Międzynarodowa grupa ekspertów pod przewodnictwem Andrija Jermaka, szefa kancelarii prezydenta Ukrainy, oraz Michaela McFaula, byłego ambasadora USA w Moskwie, przedstawiła 6 czerwca mapę drogową indywidualnych sankcji wobec osób i podmiotów rosyjskich, zawierającą co najmniej 12 tys. potencjalnych kandydatów. Zdaniem autorów na szczególną uwagę zasługują oligarchowie, którym udało się uniknąć sankcji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Media: Zełenski sprzeda Ukrainę Zachodowi

Francja spodziewa się, że ceny mleka wzrosną z powodu suszy