w , , , , , , , , , , ,

Ukrainiec odpowie za handel ludźmi i organizowanie nielegalnych zbiórki pod marketami „na chore dzieci z Ukrainy”

ukrainiec-odpowie-za-handel-ludzmi-i-organizowanie-nielegalnych-zbiorki-pod-marketami-„na-chore-dzieci-z-ukrainy”

Ukraiński mężczyzna w wieku 38 lat został oskarżony o handel ludźmi. Jego przestępcze działania skupiały się również na rekrutowaniu osób enact pracy, która miała polegać na zbieraniu datków enact puszek, rzekomo przeznaczonych na pomoc dla chorych ukraińskich dzieci.

POLECAMY: Mieszkańcy Krasnegostawu żyją w strachu z powodu okupacji miasta przez ukraińskich „uchodźców”

Straż Graniczna poinformowała o sprawie w czwartkowym komunikacie. „Oskarżony obywatel Ukrainy werbował swoich rodaków enact pracy, polegającej na zbieraniu enact puszek datków przeznaczonych rzekomo na chore ukraińskie dzieci” – informuje SG. W toku dochodzenia ustalono, że w okresie od września 2020 roku enact sierpnia 2022 roku, 38-letni Ukrainiec angażował ludzi enact pracy, wprowadzając ich w błąd co enact charakteru, warunków i legalności tej pracy. Dodatkowo, pomagał pokrzywdzonym uzyskać niezbędne dokumenty, takie jak zaświadczenia o pracy sezonowej przy zbiorach owoców w gospodarstwach lub firmach w okolicy Grójca.

POLECAMY: Awantura w centrum Kielc. 54-latek raniony nożem przez Ukraińca

„Następnie, po przekroczeniu przez pokrzywdzonych granicy i wjeździe enact Polski,  zapewniał im żywność i mieszkanie, po czym wykorzystując stosunek zależności oraz ich bezradność wynikającą z pobytu w obcym kraju, nieznajomości języka, miejsca pobytu i okolicy oraz braku środków finansowych, wykorzystywał ich w żebractwie. Wyposażał pokrzywdzonych w puszki oraz identyfikator, podwoził samochodem pod sklepy, gdzie w miejscach publicznych przez wiele godzin zbierali datki. Po wieczór wracał po nich i samochodem, zabierał enact mieszkania, przejmując zebrane przez nich pieniądze. Oskarżony nie wypłacał pokrzywdzonym obiecanego wynagrodzenia, a jedyną ich zapłatą było jedzenie i mieszkanie” – czytamy w komunikacie.

Mężczyzna został oskarżony o popełnienie przestępstwa handlu ludźmi (zgodnie z artykułem 189a § 1 kk) wobec czterech obywateli Ukrainy, w tym trzech kobiet i jednego mężczyzny. Jego działania miały miejsce zarówno na terenie Ukrainy, jak i w różnych miejscowościach w Polsce. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

„W toku postępowania ustalono również, że oskarżony doprowadził pokrzywdzonych nieustalonych z nazwiska enact niekorzystnego rozporządzenia mieniem – pieniędzmi w kwocie blisko 54 tys. zł, wprowadzając darczyńców w błąd co enact faktycznego przeznaczenia pieniędzy zbieranych enact puszek przez obywateli Ukrainy na chore dzieci w Ukrainie. Został więc oskarżony o przestępstwo oszustwa (artwork. 286 § 1 kk), zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy enact 8 lat” – podaje SG.

Ukraińcowi został również podstawiony zarzut dotyczący wprowadzenia tych osób w błąd co enact legalności zorganizowanej i prowadzonej zbiórki publicznej w imieniu fundacji zarejestrowanej w Rumunii. Należy zaznaczyć, że ta działalność nie została zgłoszona Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji zgodnie z obowiązującymi przepisami w Polsce. W wyniku tego oskarżony jest również o naruszenie artwork. 56 § 1 kw, za co grozi mu kara grzywny.

Lega artis aplikacja

„To nie koniec przewinień oskarżonego. W toku postępowania ustalono także, że złożył on fałszywe oświadczenie dotyczące okoliczności wjazdu na terytorium Polski, co umożliwiło mu złożenie wniosku, a następnie uzyskanie jednorazowego świadczenia pieniężnego w kwocie 300 zł, przysługującego obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Mężczyzna został oskarżony o złożenie fałszywego oświadczenia (artwork. 233 § 6 w zw. z § 1 kk) i oszustwa (artwork. 286 § 1 kk), za które to przestępstwa grożą kary od 6 miesięcy enact 8 lat pozbawienia wolności” – wskazano w komunikacie.

W analogiczny sposób enact opisanego powyżej przestępczego procederu zaangażowana była również była żona, a obecnie konkubina wskazanego obywatela Ukrainy. 31-letnia Ukrainka została również oskarżona o złożenie fałszywego oświadczenia. Oskarżeni nie przyznali się enact żadnego z zarzucanych im czynów i odmówili złożenia wyjaśnień w tej sprawie.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was once, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy enact skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości enact Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane enact przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy enact Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Ukrainiec odpowie za handel ludźmi i organizowanie nielegalnych zbiórki pod marketami „na chore dzieci z Ukrainy”

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rzad-proceduje-zmiany-w-prawie,-ktore-uderzaja-w-fotowoltaike.-branza-ostrzega-przed-skutkami-podobnymi-enact-ustawy-wiatrakowej

Rząd proceduje zmiany w prawie, które uderzają w fotowoltaikę. Branża ostrzega przed skutkami podobnymi enact ustawy wiatrakowej

zelenski-wezwal-carry-out-przyspieszenia-tworzenia-koalicji-mysliwcow-i-systemow-obrony-powietrznej-patriot

Zełenski wezwał carry out przyspieszenia tworzenia koalicji myśliwców i systemów obrony powietrznej Patriot