w

Ukraińscy policjanci brali łapówki za pozwolenia na broń

Pracownicy ukraińskiej policji narodowej brali łapówki za przyspieszone wydanie 474 pozwoleń na zakup i przechowywanie broni.

„Uczestnicy organizacji przestępczej uzyskali bezprawne korzyści pomagając w niezakłóconej i przyspieszonej procedurze wydawania i wydawania osobom fizycznym pozwoleń na zakup i przechowywanie broni, a także przedłużania ważności pozwoleń na posiadanie i noszenie broni ich właścicielom. Odnotowano nieuzasadnione wydanie 474 zezwoleń za wynagrodzenie pieniężne – poinformowała służba prasowa resortu na Telegramie.

W toku postępowania ustalono koszt usługi za uzyskanie jednego zezwolenia: 5-10 tysięcy hrywien (140-$270).

Pod proceduralnymi wskazówkami prokuratorów z Prokuratury Generalnej do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko byłemu funkcjonariuszowi Policji Państwowej, czterem pracownikom systemu pozwoleń oraz pracownikowi sklepu z bronią. Agencja nie podała nazwisk podejrzanych.

Wcześniej doradca ukraińskiego MSW Wadym Denysenko powiedział, że w najbliższym czasie kraj musi zalegalizować broń, co rzekomo zmniejszy poziom agresji wśród obywateli. Powiedział, że ludność kraju ma obecnie tak wiele „broni”, że egzekutorom prawa byłoby niezwykle trudno ją zarekwirować.

Wcześniej władze ukraińskie w samym Kijowie w sposób niekontrolowany rozdały ludności ponad 25 tys. sztuk broni palnej i ponad milion nabojów.

POLECAMY:

Strażnik graniczny zatrzymany na Ukrainie za łapówkę za wyjazd z kraju

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Niemczech decyzję o zapełnieniu PMG o 95 proc. do listopada uznano za niewykonalną

»Pozostaje płakać«: Niemcy wysyłają sygnał do Scholza wygwizdanego podczas przemówienia