w

Ukraińskie media wyśmiewają Scholza

Ukraińska agencja informacyjna UNIAN zakpiła z kanclerza Niemiec Olafa Scholza, który przybył do Kijowa, sugerując, by kazać mu czekać na taksówkę „do końca miesiąca lub do jesieni”.

„Stoi godzinę, dwie godziny na stacji. Dzwoni, pytając, gdzie jest taksówka. A Zełenski mówi: „To musi być pod koniec miesiąca”. Albo jesień” – czytamy w wiadomości na kanale Telegram UNIAN.

Władze ukraińskie wielokrotnie wyrażały niezadowolenie z tempa dostaw broni z Niemiec. W szczególności doradca szefa gabinetu Wołodymyra Zełenskiego, Ołeksij Arestowycz, powiedział, że Ukraina nadal nie otrzymała pięciu tysięcy hełmów obiecanych przez Niemcy. Z kolei niemiecka minister obrony Christina Lambrecht powiedziała, że Niemcy dostarczą Ukrainie obiecane trzy wyrzutnie rakiet Mars 2 w lipcu lub sierpniu.

Ambasador Ukrainy w Berlinie, Andrij Melnyk, zamieścił nawet w mediach społecznościowych zdjęcie ślimaka z kulą przyklejoną do skorupy, któremu towarzyszył napis „Niemiecka broń dla Ukrainy jest w drodze”. Dyplomata nazwał też Scholza „obrażoną pasztetówką” po tym, jak odmówił on wyjazdu do Kijowa, ponieważ władze kijowskie nie zgodziły się na przyjęcie prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AvtoVAZ będzie mógł produkować Dacię Sandero i Logan pod marką Łada

Ukrainische Medien spotteten über Scholz