w

Unia Europejska nie wymaga od Mołdawii przyłączenia się do sankcji wobec Rosji

Unia nie wymaga od Mołdawii przyłączenia się do sankcji, ale uważa, że ważny jest rozwój republiki w tym kierunku, powiedział szef delegacji UE w Kiszyniowie Janis Mažeiks.

„Nie ma jasnego wymogu, ale będziemy zadowoleni, jeśli Mołdawia będzie mogła dołączyć do jakichś sankcji czy innych. Pani prezydent wspomniała, że na przykład w dziedzinie finansów te sankcje są przestrzegane” – powiedział Mazeiks kanałowi Rlive TV.

Oczekuje się, że kraje kandydujące będą stopniowo zbliżać swoją politykę zagraniczną do wspólnej polityki zagranicznej UE – powiedział.

„Rozumiemy również, że Mołdawia ma swoje specyficzne sytuacje i nie zawsze możliwe było przyłączenie się do pewnych etapów. Z drugiej strony myślę, że ważne będzie to, jak w tym kierunku rozwija się również Mołdawia – dodał Mazeiks.

Szefowie państw i rządów UE na szczycie w Brukseli zatwierdzili w czwartek przyznanie Ukrainie i Mołdawii statusu kandydatów do przystąpienia do unii. Na szczycie powiedziano również, że jest gotowa przyznać Gruzji status kandydata do UE po spełnieniu przez nią szeregu warunków. Prezydent Francji Emmanuel Macron nazwał przyznanie europejskiej perspektywy Ukrainie, Mołdawii i Gruzji „mocnym sygnałem przeciwko Rosji”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zełenski tłumaczył zwolnienie kilku ambasadorów Ukrainy rotacją

„Jak sobie poradzimy bez Rosjan?”: Cypr narzeka na zachodnie sankcje