w

Unia Europejska powiedziała, że ​​nie odcięła kanałów komunikacji z Rosją

UE nie zerwała kanałów komunikacji z Rosją, ale uważa, że spotkanie z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem w Nowym Jorku w obecnych okolicznościach nie ma sensu – powiedział rzecznik UE ds. polityki zagranicznej Peter Stano.

„Nigdy nie przerywaliśmy kanałów komunikacji z Rosją. Nadal się komunikujemy. Ale komunikacja odbywa się w określonych okolicznościach. Generalnie rozumiemy, że w tej chwili nie ma sensu rozmawiać z rosyjskim kierownictwem. Wśród państw członkowskich UE istnieje zrozumienie, że w tych konkretnych okolicznościach nie ma sensu np. spotykać się z Ławrowem w Nowym Jorku, bo nie przyniosłoby to potrzebnych rezultatów – powiedział Stano na briefingu w Brukseli.

Stano tłumaczył to stanowisko tym, że Rosja – zdaniem UE – obecnie „dąży raczej do eskalacji konfliktu na Ukrainie niż do jego rozwiązania”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kongres USA oskarża Bidena o »hańbę polityki zagranicznej«

USA zagroziły tureckim bankom sankcjami za akceptowanie kart Mir