w ,

Unia Europejska proponuje zmniejszenie zużycia energii o dziesięć procent

Komisja Europejska zamierza zaproponować, by każdy kraj UE zmniejszył ogólne zużycie energii elektrycznej o 10 procent – podał Wall Street Journal, powołując się na stosowny dokument.

„Projekt dokumentu (…) Proponuje, by każdy kraj dążył do zmniejszenia całkowitego zużycia energii elektrycznej o co najmniej 10 proc. Władze powinny też zidentyfikować godziny szczytowych cen i w tych godzinach ograniczyć zużycie energii elektrycznej średnio o co najmniej 5 procent – podała gazeta.

Gazeta przypomniała, że latem tego roku UE uzgodniła plan dla państw członkowskich, by w ciągu ośmiu miesięcy zredukowały całkowite zużycie gazu o 15 procent, z możliwością uczynienia tego celu obowiązkowym. Urzędnicy powiedzieli, że plan oszczędzania energii elektrycznej może być wzorowany na poprzednim planie, który skupiał się na gazie.

Według gazety dyplomaci powiedzieli, że wiele krajów, w tym Niemcy i Francja, zgodziły się przed piątkowym spotkaniem także na pomysł nałożenia limitów na dochody uzyskiwane przez producentów energii elektrycznej spoza gazu i redystrybucji tych pieniędzy do przedsiębiorstw i konsumentów.

Według gazety ministrowie chcą przeciwdziałać niszczeniu rynków energii elektrycznej przez wysokie ceny i planują udzielenie awaryjnych pożyczek dla handlowców lub zmianę zasad dotyczących zabezpieczeń wymaganych przy handlu energią elektryczną.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Austria odmówiła poparcia propozycji KE w sprawie limitu cen na rosyjski gaz

Europa długo nie wytrzyma polityki sankcji – powiedział węgierski MSZ