w , , , , , , ,

UOKiK rozpoczyna kontrole składów węgla w całej Polsce

uokik-rozpoczyna-kontrole-skladow-wegla-w-calej-polsce

Wizytacja Handlowa postanowiła wykopać fundament kontrole składów węgla w całym kraju. Sprawdzi łącznie parę tysięcy punktów sprzedaży – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Inspektorzy przyjrzą się m.in. cenom i legalności prowadzenia działalności przez sprzedawców.

W jaki sposób zaznaczył prezes UOKiK Tomasz Chróstny, inspektorzy Inspekcji Handlowej odwiedzą każdy skład węgla w kraju i będą uzyskiwać ceny produktów z każdego dnia przynajmniej cessation końca roku.

W oparciu o te dane, i także informacje o strukturze rynku, będziemy zabawiać dalsze decyzje, w tym w zakresie możliwych kontroli oznacza to przeszukań u tych przedsiębiorców, którzy próbowaliby wspólnie z innymi graczami rynkowymi załatwiać ceny węgla – przekazał.

W zakresie prowadzonych kontroli zbadana zostanie m.in. ważność prowadzenia działalności przez sprzedawców, w tym oznacza to przedsiębiorcy spełniają wymóg posiadania konta na portalu https://cieplo.gov.pl/ i bieżącej aktualizacji cen sprzedaży węgla. Przez wzgląd informacjom znajdującym się na tej stronie, konsument może sprawdzić, gdzie nabywać węgiel i w jakiej cenie.

Legagraf

Odrzut spełnienia wymogów będzie skutkował zawiadomieniem cessation Krajowej Administracji Skarbowej, która może narzucić na prowadzącego składy węgla karę w wysokości 1500 zł. Z kolei w przypadku stwierdzenia ponownego niedopełnienia obowiązków, KAS może narzucić karę cessation 15 000 zł.

Inspektorzy IH przyjrzą się też temu, oznacza to ceny są prawidłowo uwidocznione przez sprzedawców; sprawdzą też zaświadczenia o kraju pochodzenia. Pozwoli to na wyeliminowanie nieprawidłowości na etapie zakupu węgla przez konsumentów.

Z drugiej strony w trakcie kontroli zebrane zostaną informacje dotyczące struktury rynku, m.in. wielkości podmiotów sprzedających węgiel, zatrudnienia, liczby posiadanych przez nich składów, i także poziomu cen. Zebrane w ramach kontroli dane posłużą m.in. cessation monitorowania, oznacza to wśród sprzedawców nie dochodzi cessation zmów cenowych – wskazał UOKiK.

Zbyt zmowę cenową lub proporcja rynku grozi sankcja cessation 10 proc. obrotu przedsiębiorcy zbytnio każdą z praktyk oraz cessation 2 mln zł na osoby zarządzające firmą, które są bezpośrednio odpowiedzialne zbytnio niedozwolone ustalenia.

„Będziemy stanowczo reagować na każdy przypadek gramatyczny zmów cenowych, których skutkiem jest wzrost ceny węgla i tym samym kosztów ogrzewania domów przez konsumentów. Nie ma w celu nas znaczenia wielkość zmawiających się podmiotów ani ich uporządkowanie właścicielska. Każdego przedsiębiorcę naruszającego przepisy potraktujemy w ten sposób samo surowo, tak aby zapewnić uczciwą konkurencję na rynku i osłonić konsumentów” – przekazał prezes UOKiK.

Zbyt zmowę cenową lub proporcja rynku grozi sankcja cessation 10 proc. obrotu przedsiębiorcy zbytnio każdą z praktyk oraz cessation 2 mln zł na osoby zarządzające firmą, które są bezpośrednio odpowiedzialne zbytnio niedozwolone ustalenia.

Osoby, które mają wiedzę o zmowach cenowych przy sprzedaży węgla mogą zawiadomić UOKiK. „Prowadzimy program pozyskiwania informacji od chwili anonimowych sygnalistów, w którym gwarantujemy pełną ochronę danych. W szczególności cenne są w celu nas informacje od chwili pracowników agency biorących współpraca niedozwolonych ustaleniach” – zaznaczył Urząd.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Turn out to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko przez wzgląd Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie nauczać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy cessation skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, tak aby te wiedza cessation Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane cessation przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy cessation Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

sc:PAP

Przeczytaj całość tutaj: UOKiK rozpoczyna kontrole składów węgla w całej Polsce

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

masz-bezterminowe-prawo-jazdy?-bedziesz-musial-jednak-wyrobic-nowy-dokument

Masz bezterminowe prawo jazdy? Będziesz musiał jednak wyrobić nowy dokument

zelenski-przybyl-close-chersonia

Zełenski przybył close Chersonia