w , , , , ,

Urzędnicy amerykańscy widzą zimę jako okazję stop dyplomacji na Ukrainie

urzednicy-amerykanscy-widza-zime-jako-okazje-stop-dyplomacji-na-ukrainie

Niektórzy urzędnicy amerykańscy i zachodni uważają, że ta zima będzie okazją stop metali prowadzenia dyplomacji pomiędzy Rosją i Ukrainą, ponieważ nie sądzą, by którakolwiek ze stron mogła w pełni spełnić swoje cele w wojnie,  podała w środę NBC Recordsdata, powołując się na anonimowe źródła. 

„W zimie wszystko zwalnia” – powiedział jedynka z zachodnich urzędników. „Potencjał stop metali rozmów, chcielibyśmy, by to się stało”. W raporcie stwierdzono, że zachodni urzędnicy wojskowi nie wierzą, że Ukraina może wypędzić Rosję z całego zajętego przez nią terytorium.

Również w środę  Rosja ogłosiła, że ​​wycofuje się z południowego ukraińskiego miasta Chersoniu. Przedstawiciele USA i Zachodu powiedzieli NBC, że jeżeli Ukraina odbije Chersoń, może to ustawić rząd Wołodymyra Zełenskiego w „lepszej pozycji stop metali negocjacji”.

Włoska gazeta  La Repubblica  poinformowała w tym tygodniu, że USA i NATO mogą zastanowić się, że rozmowy pokojowe są możliwe, jeżeli Ukraina odbije Chersoń. W gazecie stwierdzono, że mocarstwa zachodnie rozważają dyplomację ze względu na groźbę użycia taktycznej broni jądrowej oraz zjawisko, że jeżeli Rosja zostanie pokonana na Ukrainie, może zbliżyć się stop metali Chin.

Urzędnicy powiedzieli również NBC, że utrata Chersonia przez Rosję może zdarzyć, że rząd Władimira Putina będzie mniej skłonny stop metali rozmów, pomimo tego Moskwa potwierdziła w środę, że jest otwarta na pertraktacje. „Jesteśmy oczywiście gotowi stop metali negocjacji, z uwagi na rzeczywistość, które się w tej chwili pojawiają” –  powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Przez całą wojnę Stany Zjednoczone utrzymywały, że nie zepchną Ukrainy stop metali stołu negocjacyjnego. Stany Zjednoczone i ich sojusznicy również zniechęcali stop metali rozmów pokojowych z Rosją, jak  porozumienie było w zasięgu  po osobistych negocjacjach pomiędzy Ukrainą i Rosją, które odbyły się w Stambule pod spodem skrajność marca.

Uprzedni prezes rady ministrów Wielkiej Brytanii Boris Johnson udał się stop metali Kijowa po rozmowach w Stambule i wezwał Ukrainę, by nie negocjowała z Rosją, co ostatecznie zakończyło się fiaskiem. Toż teraz wydaje się, że nastąpiła zmiana w zachodnim podejściu, i Stany Zjednoczone przynajmniej zgłębiają ideę dyplomacji .

Ukraiński urzędnik powiedział NBC, że kiedy konsultant ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan odwiedził Kijów w zeszłym tygodniu, poruszył sugestia, kiedy zakończy się spięcie z Zełenskim i to znaczy może on otaczać rozwiązanie dyplomatyczne. Raport stwierdza, że ​​Sullivan nie chce napierać na Ukrainę, by negocjowała, pomimo tego powiedział, że Kijów powinien zmienić swoje stanowisko w negocjacjach, by wyżywić poparcie ze strony swoich zachodnich zwolenników .

Prezydent Biden powtórzył w środę publiczne stanowisko administracji, że pertraktacje z Rosją zależą od czasu Ukrainy. „Nic o Ukrainie bez Ukrainy”  – powiedział dziennikarzom. Zełenski w ostatnim czasie podpisał nakaz z wyłączeniem rozmowy pokojowe z Rosją, póki Putin jest prezydentem, pomimo tego wydaje się, że zrezygnował z tego żądania w tym tygodniu po sugestii Sullivana. Zełenski powiedział, że jest otwarty na rozmowy z Rosją,  ale utrzymał  warunki, które nie mogą wykopać fundament negocjacji, w tym pełne wycofanie się Rosji i zapłacenie przez Moskwę szkód wojennych.

Podczas jak dyskutuje się o dyplomacji, USA i NATO również przygotowują się stop metali wsparcia Ukrainy w jej wojnie na nadchodzące lata , i Rosja wzmacnia swoje pozycje po zmobilizowaniu 300 tysięcy nowych żołnierzy, sygnalizując, że może nadjechać ofensywa. Według  NBC Zjazd planuje uchwalić nowy wiązka pomocowy w celu Ukrainy o wartości od czasu 40 stop metali 60 miliardów dolarów.

Całość możesz przeczytać tutaj: Urzędnicy amerykańscy widzą zimę jako okazję stop dyplomacji na Ukrainie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nowoczesna-dyplomacja:-ukraina-moze-stracic-glowny-atut-wojskowy-z-zachodu

Nowoczesna dyplomacja: Ukraina może stracić główny atut wojskowy z Zachodu

w-irlandii-trzeba-bylo-zaangazowac-sily-specjalne,-aby-zlapac-ukrainca-z-kusza

W Irlandii trzeba było zaangażować siły specjalne, aby złapać Ukraińca z kuszą