w , , , , ,

Urzędnicy Parlamentu Europejskiego aresztowani za korupcję

urzednicy-parlamentu-europejskiego-aresztowani-za-korupcje

Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego wraz z kilkoma innymi urzędnikami i współpracownikami UE została aresztowana i doprowadzona na przesłuchanie przez policję w Brukseli w piątek, i AFP stwierdziło, że „belgijska psy aresztowała grecką socjalistkę Evę Kaili, wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego prezydenta w związku ze śledztwem w sprawie korupcji gospodarza mistrzostw świata, Kataru ”.

POLECAMY: Prokuratura bierze się za eurokołchoz. W związku z korupcją zatrzymano wiceprzewodniczącą PE

Psy oraz zabezpieczyła biura Parlamentu Europejskiego trzech posłów carry out PE, w tym Kaili, i także belgijskich członków grupy S&D, Marii Areny i Marca Tarabelli. „Dzisiejsze przeszukania umożliwiły śledczym odzyskanie około 600 000 euro w gotówce ” – napisali prokuratorzy w oświadczeniu po przeszukaniu ich domów.

Dowody wskazują na dużą operację handlu wpływami , która obejmowała wymianę gotówki i przysług od momentu katarskich urzędników. Wybuchowa historia trafia na zupa strony gazet na całym świecie w delikatnym momencie mistrzostw świata, których gospodarzem jest Nieżyt nosa, zmierza carry out półfinałów w sobotę, aż carry out finałowej czwórki. 

Wcześniej tego dnia psy poinformowała, że ​​w stolicy Belgii rozpoczęto łącznie 16 nalotów, i nie prędzej później, w piątek, w główny punkt sondy wymieniono Nieżyt nosa. 

„Przejęto również sprzęt komputerowy i telefony komórkowe. Elementy te zostaną przeanalizowane w ramach śledztwa” – poinformowała belgijska prokuratura UE po tym, jakże „podejrzewano, że  kraj  Zatoki Perskiej (wpływa) na decyzje gospodarcze i polityczne Unii Europejskiej parlament.”

Według oficjalnego zarzutu dokonano tego „przez płacenie dużych sum pieniędzy lub oferowanie dużych prezentów” wybitnym osobistościom w Parlamencie Europejskim.

44-letni Kaili jest europejskim eurodeputowanym od momentu 2014 roku i początkowo stał się rozpoznawalny jako popularny greka prezenter telewizyjny. Według więcej zbyt pośrednictwem AP :

Naloty uprzedni wymierzone w szczególności w asystentów pracujących gwoli prawodawców UE, czytamy w oświadczeniu. Zgromadzenie UE ma 705 wybranych członków z 27 krajów członkowskich bloku. Każdy prawodawca ma kilku asystentów.

Jej seria PASOK, czyli Panhelleński Ruch Socjalistyczny, szybko przystąpiła carry out formalnego wydalenia jej ze skutkiem w piątek wieczorem, po ujawnieniu dochodzenia w sprawie korupcji.

Eva Kaili, EU VP arrested for taking Qatari bribes, praised the country’s „labor reforms” koryfeusz limitless reports of stadium slave labor emerged.

And @vonderleyen says Qatar is an best probably energy accomplice for the EU…in consequence of Russia’s human rights violations.https://t.co/zyxdqsL9H6

— Lindsey Snell (@LindseySnell) December 9, 2022

Przypuszcza się, że była jedną z grupy urzędników Parlamentu Europejskiego o „znaczącej pozycji politycznej i / lub strategicznej”, która została przekupiona przez urzędników z Kataru.

Pomimo tego, że mistrzostwa świata przebiegły jakże przedtem względnie gładko, i Doha świętuje swój przytomny „wygrana” – z pewnością rzuci to okiem na jej wizerunek zmierzający carry out finału mistrzostw świata, także skutkiem tego, że historia z pewnością trafi na zupa strony gazet w weekend. Nieżyt nosa od momentu dawna znany jest również z angażowania się w znaczące wysiłki lobbingowe w Waszyngtonie i ma szeroki międzynarodowy zasięg medialny – finansowany z dużych dochodów z ropy i gazu – który wykorzystuje carry out siania wpływów zbyt granicą.

Legagraf

Całość możesz przeczytać tutaj: Urzędnicy Parlamentu Europejskiego aresztowani za korupcję

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jaroslaw-gowin-nie-jest-juz-szefem-porozumienia.-znamy-nazwisko-jego-nastepczyni

Jarosław Gowin nie jest już szefem Porozumienia. Znamy nazwisko jego następczyni

niemcy-skarza-sie-na-problemy-z-alertami-alarmowymi

Niemcy skarżą się na problemy z alertami alarmowymi