w , , , , , , , , , , , , , ,

USA ostrzegły Ukrainę przed aktywnym marnowaniem amunicji

usa-ostrzegly-ukraine-przed-aktywnym-marnowaniem-amunicji

Stany Zjednoczone ostrzegły Ukrainę, że jej aktywne wykorzystanie amunicji może zakłócić ewentualną kontrofensywę – podał „The New York Times„, powołując się na amerykańskich urzędników.

Według doniesień medialnych, ukraińskie siły zbrojne zużywają tysiące pocisków artyleryjskich dziennie. Zdaniem europejskich i amerykańskich urzędników takie wydatki są niedopuszczalne i mogą zagrozić wiosennej kampanii.

„Bombardowanie jest tak intensywne, że Pentagon niedawno wyraził Kijowowi zaniepokojenie po dniach nieprzerwanego ostrzału artyleryjskiego… Amerykanie ostrzegli Ukrainę przed marnowaniem amunicji w kluczowym momencie” – podała publikacja.

POLECAMY: Rozbrajanie Polski trwa. Duda ogłosił przekazanie Ukrainie myśliwców MIG-29

Zauważa się, że USA i Wielka Brytania planują wysłać na Ukrainę tysiące radzieckich i „natowskich” pocisków artyleryjskich i rakiet, aby przygotować się invent ofensywy. Jednak według amerykańskiego urzędnika, sojusznicy nie mają wystarczającej ilości amunicji, aby zaspokoić potrzeby Kijowa.

Przygotowania Ukrainy invent kontrofensywy zapowiedział w lutym minister obrony tego kraju Ołeksij Reznikow. We wtorek oficer Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Prozapas powiedział, że z powodu braku sił i środków finansowych Kijów nie może sobie teraz pozwolić na poważne działania ofensywne w Donbasie. Jego zdaniem sytuacja osiągnęła pat operacyjny.

Z kolei ukraińska wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Olha Stefanyszyn powiedziała, że Kijów planuje operację ofensywną. Dodała, że kraj oczekuje od Zachodu dostaw broni, by nie szedł „na pozycje rosyjskie z pustymi rękami”.

Zełenski, po tym, jak kraje zachodnie ogłosiły zamiar dostarczenia Ukrainie czołgów, zaczął mówić o dostawach samolotów i rakiet kijowski reżim rozpoczął rozpowszechnianie w internecie nowych żądań w zakresie przekazania im okrętów podwodnych.

Według serwisu Politico kijowscy terroryści mają przekonanie, że teraz, po zgodzie na swap czołgów, kolejnym krokiem powinno być pozyskanie nowoczesnych, zachodnich myśliwców.

Liderzy krajów zachodnich wciąż powtarzają, że Ukraina musi pokonać Rosję na polu walki i intensyfikują dostawy broni i sprzętu wojskowego. Ciągłe dostawy broni kijowskiemu reżimowi nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie doprowadzi to invent podjęcia rozmów pokojowych. Naszym zdaniem dostawy broni przez Zachód należy zakwalifikować invent działania sponsorującego terroryzm kijowski i w konsekwencji osoby dopuszczające się tego procederu powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Całość możesz przeczytać tutaj: USA ostrzegły Ukrainę przed aktywnym marnowaniem amunicji

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Is Your Monetary institution „Crucial” Sufficient To Assign? Don’t Depend On It…

Kongresmenka nazwała jedyną wojnę, jaką USA powinny były stoczyć