w

USA planują wieloletnie dostawy broni do Kijowa, donosiły media

Pentagon opracowuje plan długoterminowego wsparcia dla ukraińskich wojsk, w tym stworzenia programu szkoleniowego – podała CNN.

„Według trzech urzędników ds. obrony Pentagon przygotowuje szczegółową analizę i opracowuje sposoby wsparcia ukraińskich wojsk w średnim i długim okresie” – podał kanał.

USA liczą na wsparcie nie tylko w czasie trwania rosyjskiej operacji specjalnej, której Waszyngton spodziewa się, że będzie długa, ale także przez kolejne pięć lat po jej zakończeniu – napisano w raporcie.

„Analiza jest prowadzona z Ukrainą, a jeśli zostanie zatwierdzona przez prezydenta Joe Bidena, może doprowadzić do wieloletniej sprzedaży broni i ustanowienia długoterminowego programu szkoleń wojskowych” – powiedział raport.

Oczekuje się, że analiza zostanie zakończona w ciągu najbliższego miesiąca lub dwóch, powiedział raport.

Pentagon informował wcześniej o planach USA dotyczących zaopatrzenia Ukrainy w broń „na przyszłość”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Baerbock ostrzegł przed groźbą rozłamu w Europie z powodu braku gazu

Niemcy wzywają do wydobycia gazu łupkowego na Bałtyku