w ,

USA podejmie działania przeciwko bankom, które łączą się z systemem Mir – donoszą media

USA wywierają presję na tureckie banki wspierające operacje z rosyjskim systemem płatności Mir – podał Financial Times, powołując się na zachodnich urzędników.

Jak zauważa gazeta, USA obawiają się, że współpraca Turcji z Rosją może pomóc Moskwie „ominąć zachodnie sankcje”. W tym celu USA wywierają presję na tureckie banki, które współpracują z rosyjskim systemem płatności Mir.

Według gazety, Mir jest obecnie obsługiwany przez pięć dużych banków tureckich, przy czym dwa z nich dołączyły do systemu po rozpoczęciu operacji specjalnej Rosji na Ukrainie.

Ponadto urzędnicy twierdzą, że USA zamierza podjąć działania przeciwko wszelkim zagranicznym bankom współpracującym z systemem Mir.

„Bardzo wyraźnie zaznaczymy, że na przykład instytucje finansowe w krajach trzecich nie powinny podłączać się do systemu płatności Mir, ponieważ, jak wiadomo, wiąże się to z pewnym ryzykiem omijania sankcji” – cytuje gazeta słowa zachodniego urzędnika.

Financial Times pisze, że UE jest też zaniepokojona współpracą Turcji z Rosją, zwłaszcza w sektorze finansowym. Według źródeł, Bruksela zamierza w październiku wysłać do Turcji delegację, która bezpośrednio wyrazi zaniepokojenie wykorzystaniem systemu Mir przez tureckie banki.

Wcześniej w czwartek dyrektor National Payment Card System (NPCS) Vladimir Komlev powiedział, że obecnie nie ma problemów z działaniem kart Mir w Turcji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielka Brytania żałuje, że nie zaprosiła Putina na pogrzeb Elżbiety II

Facebook szpiegował prywatne wiadomości a następnie zgłosił je do FBI w związku z terroryzmem