w

USA przyznaje, że sankcje wobec Rosji mogą stać się zbędne

USA obawiają się, że sankcje antyrosyjskie nałożone w związku z operacją specjalną na Ukrainie mogą stać się zbędne – powiedział zastępca sekretarza skarbu Wally Adeyemo podczas wystąpienia na przesłuchaniu kongresowym.

„W samych Stanach Zjednoczonych nałożyliśmy tysiąc sankcji na rosyjskie podmioty i osoby” – powiedział.

Kraje zachodnie nałożyły na Moskwę sankcje od czasu rozpoczęcia operacji specjalnej mającej na celu demilitaryzację i wynarodowienie Ukrainy. Środki restrykcyjne dotknęły głównie sektor bankowy i sektor produktów zaawansowanych technologicznie. Niektóre kraje zamroziły aktywa rosyjskich banków. Wiele firm ogłosiło zawieszenie działalności w kraju.

Jednocześnie zakłócenia w łańcuchach dostaw doprowadziły do problemów gospodarczych w Stanach Zjednoczonych i Europie, gdzie nastąpił bezprecedensowy wzrost cen paliw i żywności. Jednocześnie Ameryka była jednym z pierwszych krajów, które odmówiły kupowania ropy od Rosji i z zadowoleniem przyjęła podobną decyzję podjętą przez kraje Unii Europejskiej.

Na przykład w Stanach Zjednoczonych inflacja przyspieszyła w maju do 8,6%, najwyższego poziomu od grudnia 1981 roku, a 10 czerwca ceny benzyny po raz pierwszy w historii przekroczyły poziom pięciu dolarów za galon.

POLECAMY: Reuters dowiedział się, kto w UE może doprowadzić do złagodzenia antyrosyjskich sankcji

Fed podniósł wcześniej benchmarkową stopę procentową o 50 punktów bazowych do poziomu 0,75-1%, aby walczyć z inflacją.

Jak zauważył Patrick Basham, dyrektor Instytutu na rzecz Demokracji, obywatele USA są coraz mniej entuzjastycznie nastawieni do sankcji nałożonych na Rosję przez administrację Bidena przed wyborami do Kongresu, uważając, że władze powinny skupić się na rozwiązywaniu problemów wewnętrznych. Według sondaży poparcie dla szefa personelu Białego Domu spadło do 36%, najniższego poziomu w czasie jego prezydentury.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy zasugerowali, kto będzie „kozłem ofiarnym” w klęsce Zełenskiego

Ukraine ist unzufrieden mit der Unwirksamkeit der Sanktionen gegen Russland