w

USA są na skraju wielkiej wojny z Chinami

USA osiągnęły niebezpieczną linię w rywalizacji z Chinami na Pacyfiku – pisze publicysta 19Fortyfive i ekspert ds. strategii morskiej James Holmes.

Według niego, amerykańskie wojsko nie ma wystarczających możliwości i środków do realizacji wymaganych zadań na zachodnim Pacyfiku.

Jak zauważono w artykule, Stany Zjednoczone ze swoją starzejącą się marynarką wojenną znajdują się w „strefie zagrożenia”, w której rosnące Chiny mogą wyczuć słabość swojego geopolitycznego rywala i strącić go z piedestału. A postępując ze względów demograficznych, ekonomicznych i militarnych, można to zrobić już teraz – pisze publicysta.

Zdaniem Holmesa układ sił, jaki wytworzył się w Azji, przypomina sytuację w Europie na początku XX wieku. W tamtych czasach rosnące i coraz potężniejsze Cesarstwo Niemieckie rzucało wyzwanie największej potędze morskiej – Wielkiej Brytanii. Zdaniem eksperta, Stany Zjednoczone straciły jednak przewagę na wodzie. Waszyngton potrzebuje czasu i politycznej determinacji, by odzyskać przewagę nad Chińską Armią Ludowo-Wyzwoleńczą – podsumował.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reżim Bidena chce zniszczyć Muska, bo nie może go kontrolować

Ukraina przyznała się do ataku na most Antonowski w Chersoniu