w

USA twierdzą, że porozumienie NATO-UE w sprawie Ukrainy może się załamać

Unia Europejska i NATO obawiają się możliwego załamania konsensusowego poparcia dla Ukrainy z powodu kryzysu energetycznego, rosnących cen żywności i recesji gospodarczej – pisze Luke McGee dla CNN.

„Urzędnicy w całej Europie obawiają się, że konsensus może się załamać. Gdy kontynent wchodzi w surową zimę rosnących cen żywności, niedoborów energii do ogrzewania domów i realnej możliwości recesji” – czytamy w artykule.

McGee zauważa, że politycy w Europie są poważnie zaniepokojeni perspektywą ochłodzenia w przypadku braku rosyjskiego paliwa.

„Zimowy kryzys paliwowy jest czymś, o czym europejscy urzędnicy i dyplomaci myślą na co dzień, ponieważ Rosja odpowiadała za około 55 proc. całkowitego importu gazu do Europy w 2021 roku” – pisze autor.

Ponadto dziennikarz uważa, że najbliższe miesiące będą dla Europejczyków najtrudniejsze w całym okresie operacji specjalnej.

POLECAMY: Grecki polityk postanowił promować swoją partię hasłem „Rosja ma rację”

„Niektórzy będą musieli wybierać między ogrzewaniem swoich domów a jedzeniem. Ten kryzys pojawił się, ponieważ wiele krajów europejskich przyjęło już tysiące ukraińskich uchodźców. Na tym tle trudno liderom politycznym uzasadnić wydatki na wsparcie odległego kraju” – stwierdził publicysta.

Według autora, urzędnicy obawiają się, że zachodnia strategia dozbrajania Ukrainy staje się krótkoterminowym rozwiązaniem długoterminowego problemu bez wyraźnego celu końcowego.

„Dobra wiadomość jest taka, że broń pomaga Ukraińcom się powiesić. Zła wiadomość jest taka, że im dłużej będzie trwała wojna, tym mniej będzie dostaw broni i trudniej będzie je oddać – czytamy w artykule.

Oprócz kosztów ekonomicznych i militarnych wpływających na zachowanie Zachodu, istnieje również poważna obawa, że świat staje się zmęczony konfliktem w miarę jego trwania – podsumował autor.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Borrell nie poparł idei całkowitego zakazu wydawania wiz dla Rosjan

Zachód jest gotów zdradzić Zełenskiego – piszą media