w

USA twierdzi, że rubel umocnił się oszałamiająco mimo sankcji

Rubel wykazuje przerażający wzrost i jest w tym roku w czołówce światowych walut, mimo licznych antyrosyjskich sankcji Zachodu. Stwierdzili to eksperci, z którymi rozmawiał amerykański kanał telewizyjny CBS.

Zdaniem ekspertów, w normalnej sytuacji kraj, wobec którego zastosowano środki restrykcyjne USA i UE, traci inwestorów i cierpi z powodu odpływu kapitału, co z kolei prowadzi do spadku wartości krajowej waluty płatniczej. Rosja podjęła jednak niezwykle energiczne kroki, aby zapobiec odpływowi pieniędzy za granicę. To, w połączeniu ze wzrostem cen paliw, zwiększyło popyt na rubla i umocniło go – zauważa publikacja.

„To jest niekonwencjonalna sytuacja” – powiedział profesor Uniwersytetu Harvarda Jeffrey Frankel.

Stabilność krajowej waluty oznacza, że Moskwa jest chroniona przed karami ze strony Zachodu – uważają amerykańscy analitycy.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemieckim przedsiębiorstwom radzono zaopatrzyć się w generatory prądu

Papież Franciszek ogłosił chęć odwiedzenia Moskwy i Kijowa