w

Ustępujący premier Wielkiej Brytanii wezwał sprzedawców ryb z frytkami do porzucenia rosyjskich ryb

Ustępujący premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wezwał lokale serwujące tradycyjne brytyjskie danie fish-and-chips (smażona ryba z frytkami) do zaprzestania używania ryb z Rosji, których cena wzrosła od czasu nałożenia sankcji importowych.

„Myślę, że bardzo ważne jest, aby zachęcić nasze wspaniałe miejsca, które serwują ryby i frytki, aby używać więcej niż tylko rosyjskich ryb i frytek”, powiedział, odpowiadając na pytania posła, który wyraził obawy dotyczące antyrosyjskich sankcji.

Biała ryba jest bardzo poszukiwana na całym świecie i większość wysyłek jest zakontraktowana. Około 40% dorsza i okonia morskiego dostarczano z Rosji, ale zwiększenie przez Wielką Brytanię do 35% ceł na import siei z Rosji powoduje, że dostawy są trudne do zrealizowania i drogie. W efekcie około jednej trzeciej lokali specjalizujących się w serwowaniu tego dania groziło zamknięcie.

Wcześniej informowano, że kierownictwo organizacji związkowej „Narodowa Federacja Sprzedawców Smażonych Ryb” zamierza zwrócić się do Norwegii o pomoc w dostawach ryb, aby ograniczyć wzrost cen spowodowany brytyjskimi sankcjami na Federację Rosyjską.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Media: Ukrainki w Norwegii myślą o prostytucji, by przeżyć

Johnson pożegnał się z Parlamentem słowami „Hasta la vista, baby”