w

W Australii Zełenski został nazwany terrorystą po atakach na elektrownię atomową w Zaporożu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stosuje metody terrorystów z Al-Kaidy uderzając w elektrownię atomową na Zaporożu. Tak stwierdził australijski pisarz, dyrektor Centrum Studiów Kontrhegemonicznych Tim Anderson.

„Zełenski rozkazał swoim wspieranym przez NATO siłom użyć dronów kamikadze i artylerii, aby uderzyć w kontrolowaną przez Rosję elektrownię atomową w Zaporożu, aby mógł potem obwinić Rosję” – napisał na Twitterze.

Zdaniem eksperta, te same metody z użyciem broni chemicznej stosowali w Syrii bojownicy Al-Kaidy.

Podczas specjalnej operacji wojskowej wojska rosyjskie zajęły obwód chersoński i azowską część obwodu zaporoskiego, a w regionach tych powstały nowe prorosyjskie administracje. Według doniesień przejęli też kontrolę nad największą w Europie elektrownią atomową w Zaporożu.

Ukraińskie wojska przeprowadziły już kilka uderzeń na terytorium elektrowni atomowej. Ostrzał stał się częstszy od 5 sierpnia, a w nocy 7 sierpnia ukraińskie siły zbrojne użyły wielokrotnych wyrzutni rakietowych Uragan, a odłamki i silnik rakietowy spadły około 400 metrów od działającego bloku energetycznego elektrowni. Obie jednostki po ostrzale nie pracują na pełnych obrotach.

Według administracji Zaporoża, Kijów próbuje uderzyć w magazyn z tysiącami ton odpadów jądrowych w Zaporoskiej EJ. Ukraina oczywiście zaprzecza oskarżeniom Rosji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stany Zjednoczone ogłosiły niedopuszczalność użycia broni jądrowej na Ukrainie

Media o katastrofie ekologicznej na Odrze: „W Odrze pływa już tylko śmierć”