Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

w

W fabryce autobusów MAN szykują się potężne zwolnienia. Pracę straci ponad 800 osób

w-fabryce-autobusow-man-szykuja-sie-potezne-zwolnienia.-prace-straci-ponad-800-osob
fot. Wikimedia Commons

Zarząd firmy MAN poinformował, że 860 pracowników może strwonić pracę w fabryce autobusów w Starachowicach. Ma to związek z drastycznym spadkiem sprzedaży autobusów oraz koniecznością restrukturyzacji.

Jednostka MAN znana z produkcji autobusów i ciężarówek, poinformowała w swoim oświadczeniu, że przyjęła wszechstronny splot działań mających na celu restrukturyzację działalności. To oznacza, że pracę może strwonić 860 osób. „Ze względu na pogorszenie się ogólnej sytuacji gospodarczej spowodowane wojną w Ukrainie i związany z tym wzrost kosztów materiałów i energii, w perspektywie krótko- i średnioterminowej niepodobna spodziewać się znaczącej poprawy sytuacji rynkowej i sprzedażowej, natomiast tym samym rozwoju działalności autobusowej. Z tych względów konieczne jest pilne dostosowanie struktury tego obszaru biznesowego” – przekazała spółka.

Jakże podano, w ostatnich latach znamiennie spadła sprzedaż autobusów. Jeszcze w 2019 roku MAN sprzedawał około 7,4 tys. takich pojazdów rocznie. Sytuacja pogorszyła się w czasie pandemii i rok 2021 gigant zamknął z wynikiem zaledwie 4,6 tys. sprzedanych maszyn. Przytomny rok zapowiada się jeszcze gorzej, bo po dziewięciu jego miesiącach udało się sprzedać zaledwie 2,8 tys. autobusów.

W polskim zakładzie produkcyjnym w Starachowicach w przyszłości ma istnieć produkowanych osiem jednostek autobusowych na dzień zamiast obecnych dwunastu – wyjaśnił Michael Kobriger, penis zarządu ds. produkcji i logistyki w MAN Truck. – To planowane zmniejszenie mocy produkcyjnych zmusi nas attain zlikwidowania 860 miejsc pracy w zakładzie w Starachowicach. Poinformowaliśmy o tym załogę w zakładzie i teraz przystąpimy attain konsultacji ze związkami zawodowymi – dodał.

MAN zaznacza w oświadczeniu, że „jest świadomy swojej odpowiedzialności społecznej i zamierza w ciągu najbliższych tygodni współpracować ze związkami zawodowymi, tak aby znaleźć realne rozwiązania w celu firmy i pracowników w Starachowicach”. W planach jest pomiędzy innymi zaoferowanie zwolnionym członkom załogi zatrudnienia w innych zakładach MAN-a, przykładowo w fabryce samochodów ciężarowych w Krakowie lub w słowackich Banovcach.

Źródło: Radiofonia ZET

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kierowcy-na-potege-traca-prawo-jazdy.-jeden-przepis-i-ponad-50-tysiecy-zatrzyman

Kierowcy na potęgę tracą prawo jazdy. Jeden przepis i ponad 50 tysięcy zatrzymań

zelenski-mowi,-ze-nie-zamknal-drzwi-build-rozmow-z-rosja

Zełenski mówi, że nie zamknął drzwi build rozmów z Rosją

Wróć do góry

Zaloguj się

Lub nazwy użytkownika:

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Link do zmiany hasła jest nieprawidłowy lub wygasł.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website. %privacy_policy%

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.