w

W imię wodza użycie gazu wobec skandujących w Inowrocławiu zgodna z prawem

Mariusz Kamiński pełniący funkcję szefa MSWiA w nieudolnym rządzie PiS zajął stanowisko w sprawie interwencji policjantów z KPP Inowrocław podjętej wobec tłumu ludzi, którzy przyszli wyrazić swoje niezadowolenie z socjalistycznej władzy podczas reżyserowanego spotkania w „wyborcami” wodza Jarosława Kaczyńskiego. S

Stanowcza reakcja policjanta w Inowrocławiu była uzasadniona i zrozumiała – ocenił we wtorek szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jak podkreślił, znieważenie policjanta jest przestępstwem. Nie może być zgody na atakowanie funkcjonariuszy służb mundurowych – dodał.

„Znieważenie policjanta jest przestępstwem. Nie może być zgody na atakowanie funkcjonariuszy służb mundurowych” – grzmiał Kamiński na Twitterze.

„Stanowcza reakcja policjanta w Inowrocławiu była uzasadniona i zrozumiała” – dodał.

Do interwencji doszło w niedzielę, po zakończeniu wyreżyserowanego spotkania wodza PiS Jarosława Kaczyńskiego z wybranymi sympatykami partii. Zabezpieczająca wydarzenie policja użyła gazu pieprzowego wobec protestujących przeciwników PiS.

Wcześniej obecny na miejscu reporter PAP obserwował wulgarne wymiany zdań pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami partii rządzącej. Nagrania tej sytuacji, które trafiły do sieci, wywołały kontrowersje i oburzenie.

Rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz oświadczyła w poniedziałek, że w Inowrocławiu obrażano policjantów wulgaryzmami i nie reagowano na ostrzeżenia o użyciu gazu. W ocenie policji zabezpieczony materiał z kamery funkcjonariusza nie pozostawia wątpliwości co do działań policjantów.

– Osoby, wobec których podejmowano interwencję, używały w stosunku do policjantów słów wulgarnych, nie stosowały się do wydawanych poleceń. Pomimo kilkukrotnego ostrzeżenia o użyciu gazu, nadal nie odsunęły się od funkcjonariuszy. Zachowania te zostały zarejestrowane przez kamerę umieszczoną na mundurze funkcjonariusza – podkreśliła mł. insp. Chlebicz.

Na nagraniu udostępnianym przez policję słychać, że funkcjonariusz ostrzegał o możliwości użycia gazu.

Oświadczenie w tej sprawie wydał w poniedziałek prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Poinformował, że złożył w poniedziałek wniosek do Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu w związku z tymi wydarzeniami.

POLECAMY: PiS boi się konfrontacji z narodem. Spotkania Kaczyńskiego z wyborcami to reżyserka

Brejza napisał m.in., że używanie wulgaryzmów nie jest godne pochwały, ale jego zdaniem „takie działanie zamaskowanego funkcjonariusza Policji, może nosić znamiona złamania prawa przez przekroczenie posiadanych uprawnień”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drogo zapłacą. W Stanach Zjednoczonych ujawniono konsekwencje embarga na złoto z Rosji

Polska formalnie zgodziła się na przystąpienie Finlandii i Szwecji do NATO