w

W Izraelu odnotowano 25 proc. wzrost zawałów serca po iniekcji dopalacza C19

Stwierdzono związek między podaniem szczepionki Covid-19 a 25-procentowym wzrostem liczby wezwań z powodu chorób układu krążenia, kierowanych do izb przyjęć w Izraelu przez młodzież i dorosłych w wieku od 16 do 39 lat, w okresie od stycznia do maja 2021 r., w porównaniu z okresem przed pandemią i przed szczepieniem.

Wyniki badań opublikowali w czasopiśmie Scientific Reports Christopher Sun i Retsef Levi z Massachusetts Institute of Technology oraz Eli Jafe z Izraelskiej Służby Medycyny Ratunkowej w Tel Awiwie. Dla wirusologa Francesco Broccolo z Uniwersytetu Mediolańskiego Bicocca nowatorstwo tego badania polega na tym, że „jest ono oparte na rzeczywistych danych, a nie ekstrapolowanych z badań”.

Badanie opierało się na cotygodniowo rejestrowanych wezwaniach izraelskich pogotowi ratunkowych w związku z przypadkami zatrzymania krążenia i ostrego zespołu wieńcowego, których diagnozy były później weryfikowane. Raporty uwzględnione w badaniu obejmują trzy okresy: pierwszy, poprzedzający pandemię Covid-19, obejmuje lata 2019 do lutego 2020 r., drugi odpowiada okresowi pandemii, w którym szczepionki nie były jeszcze dostępne (marzec-grudzień 2020 r.), a trzeci trwa od stycznia do maja 2021 r., kiedy to w Izraelu podano pierwszą i drugą dawkę szczepionki Covid-19 messenger RNA (mRNA).

Okazało się, że w tym ostatnim okresie liczba wezwań na izbę przyjęć przez osoby w wieku od 16 do 39 lat z powodu problemów z układem krążenia wzrosła o 25% w porównaniu z poprzednimi dwoma okresami. W świetle tej sytuacji zdaniem autorów badania, konieczny jest nadzór, który powinien uwzględniać wezwania na izby przyjęć wraz z innymi danymi dotyczącymi zdrowia i badać możliwe przyczyny. Dane przedstawione w tym badaniu są zgodne z tym, co do tej pory zaobserwowano w Niemczech i Szkocji, jak podkreślają autorzy pracy – zauważa Broccolo – Jest to wynik, który powinien zwrócić uwagę lekarzy i szczepionkarzy na objawy kliniczne zgłaszane w populacji w grupie wiekowej 16-39 lat.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

LA SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ban on staying 200 metres from the border with Belarus. A date has been set by the Ministry of Internal Affairs

In Israel, there was a 25% increase in heart attacks between the ages of 16 and 39 after C19 booster injection