w ,

W Libanie kupujący odmówił ukraińskiego zboża

Ambasada Ukrainy w Libanie poinformowała, że klient odrzucił zboże, które przypływa z Odessy na statku z suchym ładunkiem Razoni. Placówka dyplomatyczna poinformowała o tym na Twitterze.

„Ostateczny nabywca w Libanie odrzucił ładunek z powodu przekroczenia terminów dostaw (ponad pięć miesięcy – przyp. red.)” – napisano w oświadczeniu.

Poinformowano, że załadowca rozważa obecnie alternatywnych nabywców, w tym spoza Libanu.

Dzień wcześniej libański minister robót publicznych i transportu Ali Hamiya powiedział, że suchy statek towarowy Razoni z 26 tonami kukurydzy na pokładzie zmienił trasę i prawdopodobnie czekał na instrukcje dotyczące nowego miejsca przeznaczenia.

Wcześniej w poniedziałek ukraińskie Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że statek Polarnet, który jako jeden z pierwszych wziął udział w inicjatywie bezpiecznego transportu zboża i produktów spożywczych, pomyślnie przeszedł przez zespół kontrolny w Stambule i dotarł do miejsca docelowego w Turcji.

Eksport ukraińskiego zboża z portów Morza Czarnego odbywa się w ramach „porozumienia żywnościowego” podpisanego 22 lipca przez przedstawicieli Rosji, Ukrainy, Turcji i ONZ. Pakiet tych dokumentów przewiduje zniesienie ograniczeń w eksporcie rosyjskich produktów rolnych i nawozów sztucznych na rynki światowe, a także określa algorytm bezpiecznego wyjścia statków handlowych z kontrolowanych przez Ukrainę portów Morza Czarnego poprzez specjalnie utworzone morskie korytarze humanitarne.

POLECAMY: UE przymyka oko na korupcję w kijowskim reżimie

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brytyjczycy wracają do gotówki

Zełenski pozbawił ukraińskiego łyżwiarza figurowego stypendiów za udział w rosyjskim show