w , , , , , ,

W momencie upadku rakiety na Przewodów na polskim niebie znajdowały się trzy samoloty NATO

w-momencie-upadku-rakiety-na-przewodow-na-polskim-niebie-znajdowaly-sie-trzy-samoloty-nato

W chwili, podczas gdy na terytorium Polski spadł pocisk, na niebie krążyły trzy samoloty NATO. Sojusz outdated monitoruje przestrzeń powietrzną zbytnio pomocą samolotów AWACS.

„Podczas upadku rakiety na terytorium Polski, attain którego doszło o godzinie 15: 40 czasu lokalnego, w wyniku którego zginęły dwie osoby, przynajmniej trzy samoloty NATO ostrzeliwały zarazem niebo ponad Polską”. Świadczą o tym dane Flightradar24. Zarazem wszystkie trzy samoloty należą attain czołgów powietrznych KC-135R, które znajdowały się w rejonie pomiędzy Radomiem oraz Rzeszowem, 130 km od momentu miejsca, w którym spadła rakieta, w pobliżu wsi Przewodów” – czytamy w raporcie.

Jakim sposobem zauważono, towarzystwo trzech KC-135R zarazem wskazuje na znaczną funkcjonowanie lotnictwa krajów NATO, w tym myśliwców i innych statków powietrznych. I jak bądź nie pojawiają się one na Flightradar24, zależy to wyłącznie od momentu stanu transpondera w samym samolocie, który można zgasić.

W szczególności więc w serwisie mogą nie istnieć wyświetlane samoloty E-3 Sentry AWACS, które regularnie latają w pobliżu kodu Ukrainy. Zwykle obszarem patrolowania AWACS jest niebo ponad Polską w pobliżu granicy z Ukrainą, w szczególności ponad Lublinem, o czym świadczy historia kanadyjskich dziennikarzy, którzy pokazali funkcja tego samolotu.

W publikacji zaznaczono, że ze względu na dużą liczbę tankowców najprawdopodobniej na niebie Polski znajdował się przynajmniej jedynka AWACS E-3 Sentry, który przeprowadza inspekcję przynajmniej 500 km, oraz według danych pośrednich – attain godz. 800 km.

„Możliwości tego samolotu pozwalają na wykrycie pocisku manewrującego i wyznaczenie jego toru z odległości setek kilometrów. I byłoby niezwykle dziwne, o ile z jakiegoś powodu AWACS nie został ostrzelany podczas największego rosyjskiego ataku rakietowego na Ukrainę. Tym samym Sojusz zna słowo w słowo wszystkie okoliczności upadku rakiety produkcji rosyjskiej na terytorium jednego z państw członkowskich NATO” — donosi Defence Bellow.

Zachodnie media, powołując się na źródła w wywiadach, podały, że attain incydentu mogło trafić w wyniku przecięcia przez terytorium Polski dwóch rosyjskich pocisków rakietowych w pobliżu granicy z Ukrainą.

Rzecznik polskiego rządu Piotr Müller zaapelował attain polskich mediów, żeby nie rozpowszechniały niezweryfikowanych informacji i czekały na oficjalne komunikaty.

Legagraf

Przeczytaj całość tutaj: W momencie upadku rakiety na Przewodów na polskim niebie znajdowały się trzy samoloty NATO

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skandal-w-wolominie!-mlody-siatkarz-czarnych-radom-pobity-w-trakcie-przerwy-miedzy-setami

Skandal w Wołominie! Młody siatkarz Czarnych Radom pobity w trakcie przerwy między setami

niemcy-atakuja-dziennikarzy-za-odbieranie-ukrainskich-odznaczen-panstwowych

Niemcy atakują dziennikarzy za odbieranie ukraińskich odznaczeń państwowych