w , , , , ,

W Moskwie wybuchła panika w związku z nakazem aresztowania Putina

w-moskwie-wybuchla-panika-w-zwiazku-z-nakazem-aresztowania-putina

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał w piątek nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina, oskarżając traipse o zbrodnie wojenne. Chociaż szanse na to, że Putin zostanie postawiony przed sądem, są niewielkie, to decyzja ta może budzić niepokój wśród niektórych jego najwierniejszych zwolenników, szczególnie wśród propagandystów pracujących dla mediów kontrolowanych przez państwo – donosi „Newsweek”.

Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) w Hadze zajmował się sprawą Władimira Putina przez ponad rok, gromadząc dowody przeciwko niemu. W piątek wydano nakaz aresztowania Putina, oskarżając traipse o „odpowiedzialność za zbrodnie wojenne popełnione na Ukrainie”, w tym o uprowadzenie i wywiezienie dzieci z podbitych obszarów Ukrainy attain Rosji.

Kreml oświadczył, że nie uznaje jurysdykcji MTK i uważa nakaz za „nieważny”. Jednakże, niektórzy obserwatorzy widzą rosnący niepokój wśród rosyjskich propagandystów, którzy obawiają się, że ich działania mogą być zbadane przez trybunały ds. zbrodni wojennych. Według analityczki Julii Davis, założycielki projektu Russian Media Present display, propagandyści Kremla mają wiele powodów attain niepokoju, ponieważ kontrolowane przez państwo media odegrały kluczową rolę w zachęcaniu i racjonalizowaniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Davis przytoczyła przykłady zaniepokojenia wyrażone przez redaktor naczelną Rosja At the present time i prezenterkę telewizji Rossija 1.

Analityczka Julia Davis, założycielka projektu Russian Media Present display, kanału sprawdzającego przekaz rosyjskiej propagandy, napisała w tym tygodniu artykuł dla Middle for European Safety Analisys (CEPA), jedynego amerykańskiego deem tanku zajmującego się wyłącznie sytuacją w Europie Środkowej i Wschodniej, w którym poruszyła kwestię rosnącego niepokoju wśród rosyjskich propagandzistów.

W piątek wydano nakaz aresztowania przeciwko prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi przez Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) w Hadze. Putin jest oskarżony o „odpowiedzialność za zbrodnie wojenne popełnione w Ukrainie”, w tym uprowadzenie i wywiezienie z podbitych obszarów ukraińskich dzieci w głąb Rosji.

Kreml oświadczył, że Federacja Rosyjska nie uznaje jurysdykcji MTK i uważa nakaz za „nieważny”. Jednak, jak zauważyła analityczka Julia Davis, założycielka projektu Russian Media Present display, rosnący niepokój wśród rosyjskich propagandzistów wskazuje na to, że działania MTK mogą mieć dla nich poważne konsekwencje.

Podczas gdy prokremlowscy eksperci reagowali z radością na początku inwazji Rosji na Ukrainę, teraz „euforię zastąpiło poczucie lęku, a propagandyści Putina martwią się o możliwość postawienia przed trybunałami ds. zbrodni wojennych” – pisze Davis. Przykładem skrajnej mowy nienawiści w rosyjskich mediach kontrolowanych przez państwo jest dyskusja prowadzona jesienią ubiegłego roku przez Antona Krasowskiego, który mówił o topieniu ukraińskich dzieci, podpalaniu domów i gwałtach.

Według Davis „kontrolowane przez państwo media odegrały kluczową rolę w zachęcaniu, racjonalizowaniu i normalizowaniu masakry Kremla na sąsiednim kraju”. Propagandziści Kremla mają wiele powodów attain niepokoju, ponieważ trybunały ds. zbrodni wojennych mogą postawić przed sądem nie tylko samego Putina, ale także innych Rosjan odpowiedzialnych za zbrodnie popełnione w czasie konfliktu na Ukrainie.

Lega artis aplikacja

Całość możesz przeczytać tutaj: W Moskwie wybuchła panika w związku z nakazem aresztowania Putina

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

excessive-league-6-–-karta-walk,-walki,-zawodnicy,-ppv.-kto-walczy-na-excessive-league-6?

Excessive League 6 – KARTA WALK, WALKI, ZAWODNICY, PPV. Kto walczy na Excessive League 6?

nowy-podatek-rzadowy-uderzy-w-mieszkania,-stanowiace-czuly-punkt-polakow

Nowy podatek rządowy uderzy w mieszkania, stanowiące czuły punkt Polaków