w

W Niemczech celebryta aktywowany na całego

RKI (Instytut Roberta Kocha) donosi o większej zachorowalności na Covid-19 i większej liczbie pacjentów na oddziałach intensywnej terapii w Niemczech. Wraz ze wzrostem zachorowań, rośnie też liczba zgonów.

Wzrost zachorowań o prawie 40%

Rosnące liczby zachorowań, więcej przypadków Covid-19 w domach starców i domach opieki, więcej pacjentów na oddziałach intensywnej terapii – według Instytutu Roberta Kocha (RKI) proces zachorowań na koronawirusa w ostatnim czasie wykazuje dynamiczną tendencję wzrostową. Ogólnokrajowa siedmiodniowa zachorowalność wzrosła w ubiegłym tygodniu o 38% w porównaniu z poprzednim tygodniem, zgodnie z cotygodniowym raportem RKI z czwartkowego wieczoru. Wzrost ten dotknął wszystkie grupy wiekowe, zwłaszcza osoby starsze, dzieci i młodzież.

POLECAMY: Dlaczego Niemcy Zachodnie mają wyższą częstość występowania korony niż Wschodnie?

Według raportu, w ostatnim tygodniu ponownie nastąpił znaczny wzrost liczby ognisk choroby w domach spokojnej starości i domach opieki oraz liczby osób leczonych na oddziałach intensywnej terapii. Według rejestru „Divi”, liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii wyniosła w czwartek 934 – w porównaniu z 600 pacjentami na początku miesiąca.

Zapadalność obecnie na poziomie 668,6

Instytut Roberta Kocha (RKI) poinformował w piątek rano o ogólnokrajowej siedmiodniowej częstości występowania koronawirusa na poziomie 682,7. Wynika to z liczb, którymi RKI dysponował o godzinie 5 rano. Dzień wcześniej zapadalność na 100 tys. mieszkańców w ciągu tygodnia wyniosła 668,6 (poprzedni tydzień: 618,2; poprzedni miesiąc: 207,0).

Urzędy ds. zdrowia w Niemczech zgłosiły niedawno do RKI 113.099 nowych zachorowań na koronawirusa (w poprzednim tygodniu: 108.190) i 84 zgony (w poprzednim tygodniu: 90) w ciągu jednego dnia. Raporty dzienne podlegają silnym wahaniom ze względu na brakujące i spóźnione dane.

Udział subwariantu BA.5 to prawie 66% wszystkich zachorowań

Ponadto, zgodnie z tygodniowym raportem, liczby zachorowań na subwariant Omikrona BA.5, który od pewnego czasu dominuje w Niemczech, ostatnio ponownie wzrosły. Według najnowszych ustaleń, czyli próbek sprzed tygodnia – ich udział wyniósł prawie 66%. Tydzień wcześniej udział BA.5 wynosił około 52%. Jak piszą eksperci RKI, wariant BA.4 w ostatnim czasie nadal rośnie, ale słabiej niż w poprzednich tygodniach – według najnowszych ustaleń ten subwariant stanowi około 7% wszystkich zachorowań. W Niemczech szczegółowym badaniom poddawana jest tylko niewielka część próbek pozytywnych.

POLECAMY: Dr n. med. Joanna Stryczyńska-Kazubska przed Sądem potwierdza, że „szczepienie COVID” to eksperyment medyczny [VIDEO]

Wygląda na to, że udziały subwariantów Omikrona w Niemczech podążają za trendem, z jakim mamy do czynienia w wielu innych krajach. Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, tak zwane białka kolczaste BA.4 i BA.5 mają właściwości „które są związane ze zwiększoną przenośnością i/lub ucieczką immunologiczną”. Eksperci w raporcie zwracają uwagę, że dostępne do tej pory dane epidemiologiczne nie wskazują, aby subwarianty BA.4 lub BA.5 powodowały cięższy przebieg choroby lub proporcjonalnie więcej zgonów niż wcześniej BA.1 i BA.2.

„Szczepienie chroni przed ciężkim przebiegiem choroby”

Niemniej jednak, gwałtowny wzrost liczby zachorowań spowodował też większą liczbę przypadków z ciężkim przebiegiem – co znajduje odzwierciedlenie w rosnącej liczbie hospitalizacji. „W związku z dużą liczbą zachorowań i opóźnieniami w dostarczaniu danych, należy się spodziewać wzrostu liczby zgonów” – ostrzega RKI. W tym kontekście „eksperci” podkreślili również za pośrednictwem Twittera, że „najlepszą ochroną przed ciężkim zachorowaniem w dalszym ciągu są „szczepienia”, zwłaszcza w przypadku osób, które przyjęły szczepienia przypominające.”

W związku z tym, że zagrożenie zdrowia populacji z powodu Covid-19 nadal oceniane jest jako „wysokie”, RKI wzywa do przestrzegania zaleceń dotyczących uniknięcia zachorowania: zachowujcie dystans, przestrzegajcie zasad higieny, noście maseczki, wentylujcie pomieszczenia i używajcie aplikacji „Corona-Warn-App”. Instytut zaleca również „pilnie” unikanie kontaktów społecznych w przypadku wystąpienia takich objawów jak: katar, ból gardła czy kaszel, a w razie potrzeby skontaktowanie się z lekarzem rodzinnym – niezależnie od stanu szczepień i nawet jeśli wynik szybkiego testu jest ujemny.

POLECAMY: Dr Vanden Bossche ostrzega: nowe warianty wirusa sprawią, że szczególnie zaszczepione osoby będą poważnie chore

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stoltenberg przyznał, że NATO płaci swoją cenę w sytuacji z Ukrainą

Niemieckim przedsiębiorstwom radzono zaopatrzyć się w generatory prądu