w

W Niemczech decyzję o zapełnieniu PMG o 95 proc. do listopada uznano za niewykonalną

Decyzja o wypełnieniu wszystkich niemieckich magazynów gazu w 95 proc. do listopada jest niewykonalna – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Klaus Müller, prezes Federalnej Agencji Sieci.

„Nie mogę obiecać, że wszystkie magazyny w Niemczech będą w 95% zapełnione w listopadzie, nawet przy dobrych warunkach podaży i popytu” – powiedział Müller. „W najlepszym wypadku trzy czwarte z nich osiągnie swój cel” – dodał.

Szef regulatora powiedział, że obecnie zbiorniki gazu napełniają się „trochę szybciej niż wcześniej”, ale to „nie jest sygnał, że możemy odpocząć”.

Niemcy mają 77-procentowy wskaźnik wykorzystania mocy magazynowych, ale istnieje ryzyko wyjątkowo zimnej jesieni i dalszych zakłóceń w dostawach. W tym kontekście trudno będzie osiągnąć cel niemieckiego rządu federalnego, jakim jest 85-procentowe obłożenie w październiku.

Niemcy prognozują obecnie załamanie energetyczne w zimie z powodu możliwego zakłócenia dostaw rosyjskiego gazu. Minister gospodarki Robert Habeck i Klaus Müller, szef Federalnej Agencji Sieci, wielokrotnie namawiali obywateli kraju do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej w celu zaoszczędzenia pieniędzy.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scholz został wygwizdany podczas swojego wystąpienia w Brandenburgii, podały media

Ukraińscy policjanci brali łapówki za pozwolenia na broń