w

W Niemczech ogłosili fiasko próby znalezienia zamiennika dla rosyjskiego gazu

Plan wicekanclerza Niemiec i ministra gospodarki i ochrony klimatu Roberta Habka, by zastąpić rosyjski gaz gazem LNG, nie powiódł się – powiedział w rozmowie z „BILDEM” poseł CDU do Bundestagu Thorsten Frei.

Gazeta przypomniała, że minister planował w pierwszej połowie 2023 roku dostarczyć do Niemiec drogą morską 13 mld metrów sześciennych gazu, który częściowo zastąpiłby surowce energetyczne kupowane z Moskwy.

„Strategia LNG ministra Habka poniosła klęskę i w dającej się przewidzieć przyszłości nie będzie w stanie zastąpić takiej ilości gazu, jakiej będziemy potrzebować w nadchodzącej zimie. Dlatego musimy zrobić wszystko, aby szybko zapełnić magazyny gazu – powiedział Fry.

Problem leży w braku możliwości znalezienia przez Berlin niezbędnych statków do transportu LNG, wyjaśnił publikacji Martin Kreger ze Stowarzyszenia Armatorów.

„W niemieckiej flocie handlowej nie ma tankowców LNG, które mogłyby przewozić LNG na duże odległości. Na świecie dostępnych jest łącznie prawie 500 zbiornikowców LNG, ale popyt z innych regionów jest wysoki – powiedział specjalista.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bloomberg: Cena gazu w Europie wzrosła o 700 procent od początku zeszłego roku

Media: Systemy obrony powietrznej Patriot i Iron Dome nigdy nie zostaną przekazane Ukrainie