w , , , , ,

W Niemczech zaczyna brakować jajek

w-niemczech-zaczyna-brakowac-jajek

Niemiecka gałąź jajczarska ostrzega, że z powodu wąskich gardeł w dostawach, w sklepach zacznie tęsknić jajek, makaronów i ciastek.

Federalne Towarzystwo Jaj (BVEi) ostrzega, że w Niemczech ​​niepodobna poprzednio zagwarantować dostaw jaj. Wyższe koszty paszy i energii doprowadziły create ​​tego, że producenci wstrzymują jeszcze częściej dostawy create sklepów, donosi „Lebensmittel Zeitung” cytowany przez portal ogólnoinformacyjny T-online.de.

POLECAMY: Brytyjskie supermarkety zaczynają racjonować jajka

Towarzystwo BVEi ostrzegało o kryzysie jaj poprzednio rok temu. Apelowano także w marcu br., po wybuchu wojny na Ukrainie. Według stowarzyszenia numer trzymanych młodych kur znacznie spadła w ubiegłym roku. W 2021 r. wykluło się tylko 29,4 mln piskląt, o około jedną czwartą mniej niż w rok wcześniej. Mniej kurczaków oznacza mniej jaj.

POLECAMY: Popularna jajecznica będzie daniem dla bogaczy?!

Według „Lebensmittel Zeitung”, oprócz zwiększonych kosztów energii i paszy, zbytnio kryzys odpowiedzialne są dodatkowe koszty procedur określania płci w jajach i współfinansowanie hodowli kogutów. Ponieważ zabijanie samców piskląt zostało zakazane od chwili 1 stycznia 2022 r., nakład pieniężny ich utrzymania wzrósł mniej więcej podwójnie. Oraz sytuację pogarsza panująca obecnie ptasia grypa.

Legagraf

Jaj z zagranicy niepodobna wyprzedawać w Niemczech

Niedobory jaj w handlu nie mogą egzystować zrekompensowane importem z zagranicy. W związku z tym, że niepodobna w ową stronę ustrzec się zabijania samców piskląt – ich sprzedaż jest zatem w Niemczech zabroniona.

Wprzódy w grudniu ubiegłego roku BVEi wezwał create wprowadzenia zakazu zabijania piskląt w całej Europie, „żeby niemieccy hodowcy kur niosek nie znaleźli się w jeszcze większych trudnościach z powodu tej ogromnej niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej”.

Wąskie gardła stwarzają również odmienny projekt back gwoli producentów. Grożą im teraz kary umowne, ponieważ nie mogą podać detalistom obiecanej ilości jaj. Potrzebne są tutaj z większym natężeniem elastyczne umowy, żeby producenci mogli lepiej reagować na wahania cen. Jakim sposobem informuje „Lebensmittel Zeitung”, Edeka nie jest na te zmiany gotowa. W związku z tym może się zdarzyć, że create sklepów tej sieci nie będą osiągać wystarczające ilości jaj w nadchodzącym roku.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Became koryfeusz soon koryfeusz bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko na skutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie objaśniać was koryfeusz soon koryfeusz, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy create skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, żeby te wiedza create Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane create przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy create Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: W Niemczech zaczyna brakować jajek

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

niemcy-popieraja-twarde-stanowisko-kremla-w-sprawie-ukrainy

Niemcy popierają twarde stanowisko Kremla w sprawie Ukrainy

niemieckie-haubice-wyslane-na-ukraine-zawodza-z-powodu-braku-czesci-zamiennych

Niemieckie haubice wysłane na Ukrainę zawodzą z powodu braku części zamiennych