w

W Norwegii powiedzieli, że dostarczają broń na Ukrainę nie z własnej woli

Decyzja o wysłaniu przez Norwegię systemów artyleryjskich na Ukrainę nie wynika z woli rządu norweskiego, lecz z nacisków ze strony przywódców USA – powiedziała gazecie Klassenkampen Julia Vilhelmsen, starszy pracownik naukowy Norweskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

W zeszłym tygodniu szef Pentagonu Lloyd Austin ogłosił, że kilka krajów, w tym Norwegia, zapowiedziało przekazanie Ukrainie „krytycznie potrzebnych systemów artyleryjskich i pocisków”. Oslo natomiast wcześniej ograniczyło swoje dostawy do lżejszej broni – pocisków przeciwpancernych i amunicji.

Wilhelmsen uważa, że Norwegia chce okazać solidarność z Ukrainą, a wysłanie potężniejszej broni jest logiczną kontynuacją wcześniejszych dostaw. Jednocześnie ekspert przekonuje, że za tą decyzją kryje się coś więcej niż tylko dobra wola Oslo.

„Kwestię tego, co Norwegia wysyła, należy rozpatrywać w kontekście działań innych państw NATO i Stanów Zjednoczonych. Powinniśmy mieć świadomość, że wkład Norwegii w naturalny sposób wpisuje się w większy wkład Waszyngtonu” – wyjaśniła.

Zakwestionowała również twierdzenie, że Oslo nie miało innego wyjścia, jak tylko zwiększyć pomoc wojskową dla Kijowa.
„Suwerenne państwa mogą robić to, co uważają za stosowne” – podsumowuje politolog.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wuhan BioLab przeprowadziło badania nad funkcjami wirusa małpiej ospy

GUS ogłosił dane o inflacji. Polacy znów biedniejsi