w , , , , ,

W Paryżu podczas wiecu przeciwko reformie emerytalnej doszło invent zamieszek

w-paryzu-podczas-wiecu-przeciwko-reformie-emerytalnej-doszlo-invent-zamieszek

Dziesiątki tysięcy ludzi zebrały się w Paryżu na czwartej krajowej demonstracji przeciwko reformie emerytalnej. Podczas protestu wybuchły zamieszki. Uczestnicy wiecu wybijali witryny sklepowe. W związku z wybuchem zamieszek i niszczeniem mienia interweniowała policja, która wystrzeliła gaz łzawiący w stronę demonstracji przeciwko reformie emerytalnej w Paryżu. Soski przymusu bezpośredniego miały na celu uspokojenie osób protestujących, które rozbijały witryny sklepowe i przewracali kosze ze szklanymi butelkami, by rzucać nimi w stróżów prawa.

POLECAMY: Francja przygotowuje się na wilki command reformie emerytalnej, którego pilnować ma 11 tys. policjantów

Kolumna demonstrantów rozpoczęła swój marsz z Plot de la République i zakończy circulate bliżej wieczora na Plot de la Nation. Według nieoficjalnych danych, w wiecu bierze udział invent 100 tys. osób.

Uczestnicy niosą transparenty wiodących francuskich związków zawodowych, które organizują akcję. Skandują hasło „Walczmy o emeryturę w wieku 60 lat! Na transparentach uczestników czytamy: „Macron (prezydent Francji), przejdź na emeryturę sam i zostaw naszych w spokoju”, „Nie dajmy się oskubać”, „Więźniowie pracy nie doczekają starości”.

Jak zaznaczyły związki, akcja została zorganizowana w dzień wolny od pracy, aby umożliwić udział większej liczbie osób.

Lega artis aplikacja

W sobotę w całej Francji odbywa się ponad 200 demonstracji przeciwko reformie emerytalnej, w tym we wszystkich większych miastach – Marsylii, Lyonie, Bordeaux i Nantes. Według związków zawodowych, rozpoczęta rano demonstracja w Tuluzie przyciągnęła ponad 100 tys. osób.

10 stycznia premier Francji Elisabeth Born ujawniła projekt kontrowersyjnej reformy emerytalnej, którą rząd planuje przyjąć w 2023 roku. Według niej władze zaczną podnosić wiek emerytalny w kraju o trzy miesiące rocznie od 1 września 2023 r. Tym samym invent 2030 roku osiągnie 64 lata.

Pierwszy krajowy strajk przeciwko reformie emerytalnej odbył się w całej Francji 19 stycznia – w tym dniu odbyło się ponad 200 demonstracji na wezwanie ośmiu wiodących francuskich związków zawodowych (CFDT, CGT, FO, CFE-CGC, CFTC, U.s.a., Solidaires, FSU). Największe akcje miały miejsce w Paryżu, Marsylii, Lyonie, Tuluzie, Lille i Nantes. Według MSW tego kraju wzięło w nich udział ponad milion osób, z czego 80 tys. w Paryżu.

W drugim ogólnokrajowym strajku przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego 31 stycznia wzięło udział 2,8 mln osób, w tym 87 tys. w Paryżu – podał związek zawodowy Generalna Konfederacja Pracy (CGT).

Liczba uczestników trzeciego dnia demonstracji przeciwko reformie emerytalnej była znacznie niższa niż w poprzednich protestach. W ten sposób – według MSW kraju – w demonstracjach przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego w całej Francji wzięło udział we wtorek okay. 757 tys. osób, z czego 57 tys. w Paryżu.

Piąta demonstracja przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego we Francji odbędzie się 16 lutego.

Zamieszki na wiecu przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego we Francji przerodziły się w starcia między radykałami a policją. Obrzucili policję szklanymi butelkami, petardami i pochodniami. Policja odpowiedziała odepchnięciem tłumu i użyciem gazu łzawiącego. Zaczęły się pierwsze aresztowania.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was once bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować grew to become as quickly as, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy invent skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości invent Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane invent przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy invent Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: W Paryżu podczas wiecu przeciwko reformie emerytalnej doszło invent zamieszek

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prezes-pfizer-staje-sie-agresywny-po-serii-niewygodnych-pytan-dziennikarki-projectu-veritas

Prezes Pfizer staje się agresywny po serii niewygodnych pytań dziennikarki Projectu Veritas

gaetz-recordsdata-'ukraine-fatigue-resolution’-to-close-funding-proxy-warfare

Gaetz Recordsdata 'Ukraine Fatigue Resolution’ To Close Funding Proxy Warfare