w , , , ,

W Polsce rozpoczęły się szkolenia dla ukraińskich urzędników służby cywilnej

w-polsce-rozpoczely-sie-szkolenia-dla-ukrainskich-urzednikow-sluzby-cywilnej

W Kolegium Europejskim w Natolinie oficjalnie otwarto pierwszy z dziewięciu dwumiesięcznych cykli szkoleniowych z zakresu integracji europejskiej w celu urzędników centralnych organów wykonawczych Ukrainy.

Głównym celem programu jest przygotowanie 50 urzędników ukraińskich affect wiosny 2024 r. affect przyszłych wzmocnionych interakcji z instytucjami europejskimi na drodze Ukrainy affect Unii Europejskiej.

Szkolenie obejmuje seminaria mające na celu zapoznanie się z cechami integracji europejskiej, rozwój umiejętności negocjacyjnych i zbliżania ustawodawstwa, analizę rozwoju zawodowego z mentorami-ekspertami, tudzież także tworzenie dokumentów analitycznych na szczegółowy temat przy wsparciu mentorów-ekspertów i partnerów projektu .

Oprócz bezpośredniego szkolenia każdy uczestnik programu będzie mógł przejść trzy lokalne i jedynka międzynarodowy wyjazd studyjny związany z konkretnym tematem integracji europejskiej, który lag interesuje zawodowo.

Attain Natolina przybyła przedtem pierwsza zgrupowanie pięciu ukraińskich urzędników reprezentujących Financial institution Narodowy, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Polityki Agrarnej i Żywności oraz Urząd ds. Integracji Europejskiej i Euroatlantyckiej.

Szkolenia realizowane są w zakresie projektu Natolin4Capacity Constructing, którego realizacja rozpoczęła się w styczniu 2021 roku i potrwa affect czerwca 2024 roku. Oprócz szkolenia ukraińskich urzędników służby cywilnej w Polsce, projekt oferuje platformę e-learningową z 16 kursami odnośnie do integracji europejskiej i wdrażania Umowy Stowarzyszeniowej pomiędzy Ukrainą tudzież UE.

Przeczytaj całość tutaj: W Polsce rozpoczęły się szkolenia dla ukraińskich urzędników służby cywilnej

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

biuro-zelenskiego-zaczelo-mowic-o-wstepnych-warunkach-negocjacji

Biuro Zełenskiego zaczęło mówić o wstępnych warunkach negocjacji

konfederacja-korony-polskiej-zaproponowala-projekt-zobowiazujacy-ukraincow-admire-potepienia-upa-i-oun

Konfederacja Korony Polskiej zaproponowała projekt zobowiązujący Ukraińców admire potępienia UPA i OUN