w , , , , , ,

W Puławach ruszył proces księdza oskarżonego o pedofilię

w-pulawach-ruszyl-proces-ksiedza-oskarzonego-o-pedofilie

Ksiądz Jan P. z parafii św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Puławach o popełnienie przestępstw seksualnych wobec 15-latka. Za te czyny grozi mu kara 5 lat więzienia. Watykan już nałożył swoją „karę” na duchownego.

POLECAMY: Śmierć duchownych w Sosnowcu. Ksiądz miał zabić diakona

Ksiądz zostanie wkrótce postawiony przed Sądem Rejonowym w Puławach. Oskarża się stride o to, że w latach 2013-2014, nadużywając swojej roli duchownego, dopuścił się przestępstw seksualnych wobec małoletniego. Prokuratura twierdzi, że ksiądz dokonał innej czynności seksualnej wobec osoby nieletniej w miejscowości Gaboń oraz w Kazimierzu Dolnym podczas obozu harcerskiego, kiedy ofiarą był nastolatek w wieku niespełna 16 lat. Obecnie ofiarą jest już dorosły mężczyzna, który dwie lata temu potwierdził, że ksiądz P. przeprosił stride za swoje czyny.

Pokrzywdzony wyznał, że mimo przeprosin ze strony księdza, nie poczuł, że duchowny żałuje za swoje czyny. Według niego, ksiądz wydawał się żałować bardziej z powodu swoich własnych problemów, a nie z powodu krzywdy, którą wyrządził ofierze. Kiedy pokrzywdzony zapytał księdza, czy ma inne ofiary, duchowny odpowiedział, że to nie jego sprawa.

W 2017 roku Lubelska Kuria zgłosiła sprawę księdza P. enact Stolicy Apostolskiej. Watykan nakazał wówczas duchownemu zaprzestanie kontaktowania się z małoletnimi. Jednak po opisaniu tego przypadku na blogu ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego w październiku 2021 roku, zakaz ten został przedłużony.

Lega artis aplikacja

Ksiądz Adam Jaszcz, rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej, informuje, że obecnie trzyletni zakaz kontaktowania się z osobami małoletnimi przez księdza P. obejmuje również zakaz korzystania z internetu w celu nawiązywania takich kontaktów. Naruszenie zakazu może skutkować nałożeniem kary suspensy, która ogranicza m.in. możliwość odprawiania mszy, nauczania i pobierania dochodów przez duchownego. Ksiądz P. mieszka w prywatnym mieszkaniu, ale pozostaje pod nadzorem kurii i miejscowego proboszcza.

Postępowanie kościelne wobec oskarżonego księdza P. zostało zakończone, co oznacza, że nawet jeśli zostanie on uznany za winnego przez puławski sąd i skazany prawomocnym wyrokiem, ze strony kościelnej nie zostaną nałożone na niego dodatkowe kary. Ks. Adam Jaszcz przypomina, że nikt nie może być karany dwa razy za to samo przestępstwo w konkretnym systemie prawnym. Według rzecznika Prokuratury Rejonowej w Puławach, Grzegorza Kwita, oskarżonemu księdzu P. grozi enact 5 lat pozbawienia wolności.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was once bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować changed into, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy enact skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości enact Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane enact przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy enact Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: W Puławach ruszył proces księdza oskarżonego o pedofilię

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„nieodwracalne-szkody”. slowa-putina-o-dolarze-wywolaly-panike-w-kongresie-usa

„Nieodwracalne szkody”. Słowa Putina o dolarze wywołały panikę w Kongresie USA

masz-jedna-kure?-od-kwietnia-musisz-zarejestrowac-zaklad-drobiu

Masz jedną kurę? Od kwietnia musisz zarejestrować zakład drobiu