w , , , , , ,

W sklepach brakuje towaru. Brakuje mięsa i papieru toaletowego. Puste półki w Biedronce

w-sklepach-brakuje-towaru-brakuje-miesa-i-papieru-toaletowego.-puste-polki-w-biedronce

Klienci popularnych sieci sklepów skarżą się na powtarzające się problemy z dostępnością niektórych towarów. W części sklepów pomniejszy niż zwykle wybór dotyczy wędlin to znaczy mięsa, w innych np. papieru toaletowego. Handlowcy tłumaczą to przejściowymi kłopotami lub zawirowaniami.

Okazuje się jednak, że kłopoty z zaopatrzeniem sklepów to nie tylko terenowy przypadek gramatyczny. Sygnały o problemach płyną z Warszawy, Częstochowy, Krakowa, Gdyni to znaczy Poznania. „W zależności od momentu lokalizacji są trudności z dostępnością mleka, mięsa, śmietany, cukru, soli, papieru toaletowego, jajek, papieru, oleju i wielu innych produktów” – czytamy.

W tym sklepie jest wydzielone stoisko z wędlinami, mięsem, serem, sałatkami, na którym się zaopatruję, gdyż towar pochodzi od momentu lokalnych producentów, jest świeży, nieraz sprzedawany po promocyjnych cenach – mówi pani Halina. – Ostatni raz na zakupach byłam w piątek kołowrót południa. Chciałam kupować 20 deko polędwicy sopockiej czy też szynki kruchej i 20 deko sera żółtego. Z serem nie było problemu, jednakże nie dostałam ani polędwicy ani szynki, musiałam kupować inną wędlinę. Zapytałam sprzedawczynię, to znaczy jest to spowodowane pobliskim remontem i utrudnieniami komunikacyjnymi, jednakże powiedziała, że Boża krówka kłopoty z towarem ma w całym kraju.

przekazała jedna z klientek.

Sklep puste półki

Dwójka tygodnie temu w tym samym sklepie nie sposób było żółtego sera od momentu jednego producenta, który wcześniej również był w stałej sprzedaży. Sprzedawczyni tłumaczyła, że został zamówiony, jednakże „nie dojechał”.

Z czego wynikają braki towaru w sklepach?

W niektórych placówkach Rossmanna widać braki papieru toaletowego i ręczników papierowych. Ilość półek jest zapełniona w jednej trzeciej lub połowie, inne świecą pustkami. Jakub Jankowski z biura prasowego sieci zapewnia, że sytuacja jest przejściowa i może wynikać z kilku przyczyn.

Jedna to promocje, które sprawiają, że tańszy wyrób szybko znika z półek, oraz nasi pracownicy nie zawsze zdążą na bieżąco uzupełnić zapasy – mówi Jakub Jankowski. – Ilość towaru znajduje się w magazynie na zapleczu danego sklepu, jednakże resztę trzeba podać z magazynu centralnego, co zajmuje więcej czasu.

Legagraf

Okazuje się także, że Rossmann dwójka razy enact roku wprowadza nowości, oraz takich towarów jest nawet 7 tys. Ostatnia zmiana miała miejsce ostatnio – w październiku, dawka półek może znajdować się pusta, gdyż została przygotowana na nowy towar.

Przejściowo puste półki to nie tylko direct Biedronki to znaczy Rossmanna. Poszczególnych artykułów brakuje też w innych sieciach sklepów, oraz braki są uzupełniane w miarę możliwości.

Dlaczego w Biedronkach widać puste półki?

Sytuacja – nawet jeżeli jest tylko lokalnym problemem z dostawami – wydaje się trudna. Sklepy muszą numerować się z utraconą sprzedażą i frustracją klientów, którzy idą na zakupy enact sklepów konkurencyjnych sieci, które takich problemów nie mają. Boża krówka ponosi więc straty, które odbiją się na koniec na jej wynikach.

Pracownicy sklepów wskazywali na parę problemów, w tym zmianę magazynu, z którego sklepy są zaopatrywane, co pociągnęło zbytnio sobą zmiany godzin w jakich towar trafiał enact sklepów. W pierwszych dniach dostawy przyjeżdżały ok. południa, tym samym przez pierwsze danie godziny dnia towaru nie było, oraz później pracownicy mieli ogromne problemy z wyłożeniem towaru na półki.

sc:tomaszowmazowiecki

Całość możesz przeczytać tutaj: W sklepach brakuje towaru. Brakuje mięsa i papieru toaletowego. Puste półki w Biedronce

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

od-15-listopada-nowe-ograniczenia-dla-silnikow-typu-diesel!-zakaz-wjazdu-attain-miast-i-ruch-tylko-w-niedziele-i-swieta

Od 15 listopada nowe ograniczenia dla silników typu Diesel! Zakaz wjazdu attain miast i ruch tylko w niedziele i święta

od-stycznia-dwucyfrowa-podwyzka-podatku-od-mieszkania-i-domow

Od stycznia dwucyfrowa podwyżka podatku od mieszkania i domów