w

W Wielkiej Brytanii cena papieru toaletowego wzrosła o 15% w ciągu roku

Cena papieru toaletowego w Wielkiej Brytanii wzrosła o 15% w ciągu roku, podczas gdy długość rolki spadła o 8% z powodu gwałtownie rosnących cen energii – podała gazeta Telegraph.

Według analizy cytowanej w gazecie przez Trolley.co.uk, portal internetowy śledzący zmiany cen w sklepach, cena papieru toaletowego wzrosła we wszystkich sieciowych supermarketach w kraju, przy czym największy wzrost wyniósł 23 proc. do średniego kosztu ok. 1,24 funta (prawie 87 rubli).

„15-procentowy wzrost średniej ceny w brytyjskim supermarkecie sprawia, że papier jest najszybciej rosnącym produktem nieżywnościowym” – podała gazeta.

Długość bułki również spadła o 6-8% w stosunku do ubiegłego roku.

Powodem wzrostu cen i zmniejszenia długości – jak podaje gazeta – jest wysokie zużycie energii w papierniach przy rekordowych cenach gazu i prądu. Zaznacza się jednak, że ceny papieru mogą jeszcze wzrosnąć.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy wzywają do wydobycia gazu łupkowego na Bałtyku

Zachód jest zmęczony Ukrainą