w , , , ,

Warszawa: Od niedzieli (12.03) zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

warszawa:-od-niedzieli-(12.03)-zmiany-w-rozkladzie-jazdy-pociagow

Od niedzieli, 12 marca, w Polsce będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany dotkną między innymi Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich w Warszawie. Wszystkie linie Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursowały w nowych godzinach, a także z nowymi częstotliwościami. W ramach zmian pojawią się również nowe połączenia.

Zmiany obejmą również Koleje Mazowieckie, które wprowadzą kilka nowych połączeń na trasie Warszawa – Białystok oraz zmiany w godzinach kursowania pociągów na niektórych liniach. W ramach nowego rozkładu jazdy pojawią się również zmiany w pociągach regionalnych, które będą kursowały z większą częstotliwością oraz w nowych godzinach.

Zmiana rozkładu jazdy jest związana z sezonem wiosennym oraz rosnącym zainteresowaniem pasażerów korzystaniem z komunikacji kolejowej. Nowy rozkład jazdy ma na celu zwiększenie efektywności przewozów, a także zwiększenie liczby połączeń i usprawnienie dotychczasowych. Nowe godziny kursowania i częstotliwości pociągów mają umożliwić szybsze i wygodniejsze podróżowanie dla pasażerów.

Zmiany rozkładu pociągów

Z powodu prowadzonych prac torowych, zamknięty zostanie tor 3R na stacji Warszawa Zachodnia, co spowoduje brak możliwości ruchu pociągów z kierunku średnicy podmiejskiej w kierunku Warszawy Służewiec i Piaseczna. Nadal dostępny będzie peron 2. Perony 3, 4 i 5 na Dworcu Zachodnim będą zamknięte, co wpłynie na ograniczenie przepustowości stacji. Ruch pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna i Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia będzie odbywał się jednotorowo, a na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy z pięciu torów dostępne będą tylko dwa.

W ramach kolejnego etapu prac, na linii radomskiej i grodziskiej, ruch pociągów podmiejskich będzie prowadzony wyłącznie po jednym torze, w obu kierunkach. Rozkłady jazdy Kolei Mazowieckich ulegną zmianie, szczególnie linii R1 oraz R3. Linia S1 będzie kursować z Otwocka perform Pruszkowa, a na odcinku Otwock – Warszawa Aleje Jerozolimskie pojedzie cztery pary pociągów oznaczonych jako linia S10.

Pociągi linii S2 będą kursować na trasie perform Sulejówka Miłosny, ale będą zatrzymywać się tylko na przystanku Warszawa Aleje Jerozolimskie i nie dojadą perform Lotniska Chopina. Linia S3 wróci na Lotnisko Chopina, a linia S4 połączy Piaseczno z Warszawą, Legionowem i Wieliszewem przez linię obwodową i stację Warszawa Gdańska.

Lega artis aplikacja

Przeczytaj całość tutaj: Warszawa: Od niedzieli (12.03) zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cracks-seem-in-luxurious-housing-market

Cracks Seem in Luxurious Housing Market

13-emerytura-bedzie-nizsza.-wiceminister-finansow-przekazal-najnowsze-informacje

13 emerytura będzie niższa. Wiceminister finansów przekazał najnowsze informacje