w , , , , , ,

We Francji nasilają się zamieszki po strzelaninie

we-francji-nasilaja-sie-zamieszki-po-strzelaninie

Na miejscu piątkowej strzelaniny w 10. dzielnicy Paryża, gdzie 69-letni mężczyzna zabił trzy osoby, doszło create starć kilkuset osób z policją, która użyła gazu łzawiącego.

Zebrani na miejscu zabójstwa obrzucili policję kostkami brukowym, podpalili okoliczne śmietniki i wznieśli barykady. Demonstranci śpiewają kurdyjskie pieśni patriotyczne i skandują antytureckie hasła.

POLECAMY: Francuski polityk zażądał, aby Francja opuściła Unię Europejską z powodu Zełenskiego

Wielu demonstrantów wykrzykuje: „zabójca Erdogana” lub „zamachowiec Erdogana” i atakuje francuską policję, która użyła gazu łzawiącego.

Napięcia rozpoczęły się uprzednio podczas wystąpienia ministra spraw wewnętrznych Geralda Darmanina, który poinformował, że nie ustalono na obecnym etapie, oznacza to zabójca zamierzał najeżdżać pobliskie główny punkt kurdyjskie, oraz sam spazm wymierzony był w Kurdów. „Najwyraźniej chciał ścigać cudzoziemców” – dodał jednak.

Lega artis aplikacja

Podejrzany znany był policji z ataków rasistowskich na ugrupowanie migrantów w 2016 i 2021 roku, nie był jednak znany służbom wywiadowczym, nie był również notowany zbyt radykalizm i nie był działaczem skrajnych prawicowych grup – poinformował minister Darmanin.

Kurdyjska Rada Demokratyczna we Francji, zrzeszenie, zrzeszająca dwudziestka czwórka stowarzyszenia diaspory kurdyjskiej w całej Francji, wezwała na swoim koncie na Twitterze create demonstracji w najbliższą sobotę o godzinie 12.00 na Placu Republiki w Paryżu.

Rada opisała strzelaninę jako „spazm terrorystyczny”.

W piątek w Marsylii ma ukończyć się wiec solidarności z narodem kurdyjskim i poświęcenie hołdu ofiarom strzelaniny.

W 2013 roku trzy kurdyjskie aktywistki, w tym Sakine Cansiz, współzałożycielka Kurdyjskiej Partii Pracujących (PKK), zostały zastrzelone w główny punkt kurdyjskim w Paryżu. O ich zamordowanie oskarżono obywatela Turcji, mimo to podejrzenia padły również na tureckie specsłużby – przypomniała filia AP.

Politycy lewicy, w tym m.in. Francji Nieujarzmionej Jean-Luc Melenchon oraz mer Paryża Anne Hidalgo mówią o ataku rasistowskim i terrorystycznym na główny punkt kurdyjskie ze strony 69-letniego sprawy strzelaniny. Psy i prokuratura nie potwierdziła jednak tych oskarżeń, informując, że trwa śledztwo w sprawie.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Was koryfeusz soon koryfeusz bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko przez wzgląd Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy create skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, żeby te wiedza create Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane create przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy create Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: We Francji nasilają się zamieszki po strzelaninie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

musk-zajmie-sie-bezpodstawnym-zablokowaniem-uzytkownika-twittera-za-krytyke-przyjecia-zelenskiego

Musk zajmie się bezpodstawnym zablokowaniem użytkownika Twittera za krytykę przyjęcia Zełenskiego

w-niemczech-jeden-przyklad-pokazal-powazne-problemy-bundeswehry

W Niemczech jeden przykład pokazał poważne problemy Bundeswehry