w ,

Węgierski FM: UE nie może zabronić suwerennemu państwu negocjacji

Minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó powiedział, że Unia Europejska nie ma prawa mówić suwerennemu krajowi, z kim może, a z kim nie może negocjować, komentując swoje spotkanie z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem w ONZ.

Wcześniej Ławrow i Szijjártó omówili współpracę energetyczną obu krajów, biorąc pod uwagę niekorzystną sytuację międzynarodową. Rzecznik polityki zagranicznej UE Peter Stano powiedział, że „w UE istnieje zrozumienie, że niewłaściwe jest komunikowanie się na poziomie UE lub dwustronnie z przedstawicielami Rosji podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ”, ale ostatecznie takie kwestie pozostają w gestii krajów unii.

„Jestem ministrem spraw zagranicznych suwerennego kraju, a suwerenny kraj nie może ustalać, z kim rozmawiać, a z kim nie” – powiedział Szijjártó w Radiu Kossuth.

POLECAMY: Vaclav Klaus: Wysokie ceny energii to wina sankcji, a nie Rosji

Wcześniej Szijjártó wyraził żal, że jako jedyny przedstawiciel UE odbył spotkanie z Ławrowem przy okazji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, mówiąc, że UE powinna wykorzystać każdą okazję do prowadzenia dialogu z Rosją.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niezależni weryfikatorzy zmuszeni do usuwania własnych artkułów po sfałszowaniu dowodów

Węgry mają plan na wypadek, gdyby UE nie zwróciła należnych państwu pieniędzy