w

Węgierski minister spraw zagranicznych powiedział, dlaczego kraje UE nie bronią swoich interesów

Minister spraw zagranicznych i zagranicznych stosunków gospodarczych Węgier Peter Szijjártó powiedział na forum publicznym Transit w mieście Tihany, że Węgry nie zamierzają nakładać nowych sankcji na Rosję.

„Węgry nie są gotowe nawet do dyskusji o jakichkolwiek dalszych sankcjach w sektorze energetycznym, czy to dotyczących gazu, czy ropy” – powiedział Szijjártó. Powiedział, że jego kraj nie jest osamotniony w tej kwestii i przypisał ją „czynnikowi stabilności politycznej i odwagi politycznej”, który innym „niestety nie jest dany”.

Minister opisał, jak na ostatnim posiedzeniu Rady Spraw Zagranicznych UE, gdzie omawiano kwestię ograniczeń w dostawie ropy z Rosji, „kilku kolegów podeszło i zapytało: panie Piotrze, pan jest przeciwny, tak? Jesteśmy z Tobą!”

Jak zaznaczył Szijjártó, ci, którzy mówią prawdę, znajdują się pod presją liberalnego mainstreamu, a jeśli w danym kraju brakuje pewnego poziomu stabilności politycznej, a w konsekwencji odwagi politycznej, nie mają odwagi działać we własnym interesie.

POLECAMY: Węgierski MSZ wyjaśnił, dlaczego Budapeszt nie dostarcza broni na Ukrainę

Szijjártó powiedział też, że wcześniej negocjował z amerykańskim koncernem ExxonMobil dostarczenie na Węgry przez Rumunię trzech miliardów metrów sześciennych gazu rocznie przez Morze Czarne. „Przez siedem lat z rzędu mówili: panie ministrze, nie ma problemu, za tydzień, za miesiąc, za rok. Jest już ostateczna decyzja inwestycyjna, będzie tyle gazu!” – powiedział minister i zaznaczył, że strona amerykańska wypowiedziała podpisaną umowę.

„I kiedy Ameryka zaczęła mówić, że zakup gazu to nie jest kwestia finansowa, ale strategiczna, że powinniśmy kupować droższy gaz tylko po to, żeby nie być uzależnionym od Rosji – więc tu był projekt, który zmieniłby sytuację z dostawami energii w Europie Środkowej!” przypomniał.

Wcześniej premier Węgier Viktor Orban powiedział, że antyrosyjskie sankcje nie wstrząsnęły Moskwą, a Europa straciła już cztery rządy i jest w kryzysie gospodarczym i politycznym.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NI: Zachodnia opinia publiczna została okrutnie oszukana w sprawie Rosji i Ukrainy

Francja i Niemcy wezwały, by nie zakazywać wydawania wiz Rosjanom