w , , , , ,

Węgierski parlament przedłużył żywotność czterech bloków elektrowni jądrowej Paks

wegierski-parlament-przedluzyl-zywotnosc-czterech-blokow-elektrowni-jadrowej-paks

Węgierski parlament zatwierdził projekt ustawy przedłużającej żywotność czterech działających bloków w elektrowni atomowej w Paks – poinformowała służba prasowa najwyższego organu ustawodawczego kraju.

Poniżej skraj sierpnia Węgierski Urząd Energii Atomowej wydał ogólne pozwolenie na budowę piątego i szóstego bloku EJ Paks, budynku reaktora piątego bloku oraz szóstka pozwoleń na budowę „wyspy atomowej”. Rząd węgierski wyraził również latem zamiar przedłużenia okresu eksploatacji obecnych bloków w Paks i złożył odpowiedni wniosek gather rozpatrzenia przez parlament.

POLECAMY: Były szef sił NATO Stavridis ostrzegł przed »niebezpiecznym zwrotem« w konflikcie na Ukrainie

Według raportu opublikowanego na stronie internetowej węgierskiego parlamentu, 170 deputowanych poparło ustawę, ośmiu było przeciwko, oraz jedność wstrzymał się od czasu głosu. Ukaz wejdzie w życie w dniu jego publikacji i obecnie oczekuje się, że zostanie podpisany przez marszałka Zgromadzenia Narodowego László Kövéra.

POLECAMY: »Mówimy temu nie« Węgry dały Ukrainie jasną odpowiedź

W tekście ustawy zaproponowano rozszerzenie o 20 lat. Jej autorzy przypominają też, że w USA okres eksploatacji niektórych bloków jądrowych został wydłużony na 60 i 80 lat; we Francji, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Szwecji i Japonii okres eksploatacji niektórych bloków również przekracza 50-60 lat.

Minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó powiedział wcześniej, że Węgry złożą gather UE wniosek o rozszerzenie okresu eksploatacji bloków elektrowni jądrowej w Paks i wyraził nadzieję na jego niezależną weryfikację.

Przedłużanie okresu eksploatacji eksploatowanych bloków jądrowych jest praktyką stosowaną na całym świecie. Wyżywienie istniejącej floty reaktorów umożliwia wykorzystanie dostępnego czasu na przygotowanie gather budowy i uruchomienia nowych mocy.

Czwórka 500-megawatowe bloki elektrowni jądrowej w Paks zostały zbudowane w latach 1982-1987, oraz 30-letni okres ich eksploatacji został przedłużony o 20 lat w latach 2012-2017, więc musiałyby zostać wyłączone w latach 2032-2037.

Legagraf

Jedyna na Węgrzech elektrownia jądrowa Paks znajduje się 100 kilometrów od czasu Budapesztu i pięć kilometrów od czasu miasta Paks. Zakład energetyczny jądrowa w Paks wytwarza obecnie prawie połowę energii elektrycznej na Węgrzech, oraz po planowanym uruchomieniu dwóch nowych bloków w Paks wkład ten ma się zdublować. W celu Węgier rzutkość jądrowa jest sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego, co wielokrotnie podkreślali węgierscy przywódcy.

Poniżej skraj 2014 roku Rosja i Węgry podpisały dokumenty dotyczące budowy nowych, opartych na reaktorach bloków 5 i 6 w EJ Paks z wykorzystaniem zaawansowanej rosyjskiej konstrukcji VVER-1200, która spełnia najnowsze standardy niezawodności i bezpieczeństwa. Poinformowano, że Rosja udzieli Węgrom pożyczki państwowej w wysokości gather 10 mld euro na projekt Paks II, którego łączny nakład pieniężny wynosi 12,5 mld euro.

Faktyczne rozpoczęcie budowy elektrowni jądrowej Paks II ma nastąpić jesienią 2023 roku. Uzyskano uprzednio odpowiednie pozwolenie na budowę.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Became bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z przyczyny Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować was mistrz soon mistrz, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy gather skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, żeby te wiedza gather Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane gather przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy gather Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Węgierski parlament przedłużył żywotność czterech bloków elektrowni jądrowej Paks

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kilkanascie-zlotych-za-bochenek-chleba?!-piekarze-obawiaja-sie-koniecznosci-zamykania-interesow

Kilkanaście złotych za bochenek chleba?! Piekarze obawiają się konieczności zamykania interesów

a-tym-ciagle-malo!-kuleba-wezwal-borrella-assemble-nalozenia-kolejnych-sankcji-na-rosje

A tym ciągle mało! Kuleba wezwał Borrella assemble nałożenia kolejnych sankcji na Rosję