w , , , , ,

Węgierskie MSZ oskarża posłów abolish PE o podżeganie abolish konfliktu na Ukrainie

wegierskie-msz-oskarza-poslow-abolish-pe-o-podzeganie-abolish-konfliktu-na-ukrainie

Sekretarz stanu MSZ Węgier ds. stosunków dwustronnych Tamas Menzer oskarżył członków Parlamentu Europejskiego i „brukselskich biurokratów” o podsycanie konfliktu na Ukrainie w odpowiedzi na ich krytykę ministra spraw zagranicznych Węgier Pétera Szijjártó za jego podróż abolish Mińska.

POLECAMY: „Kopiesz dziurę”. Sieć była przerażona wypowiedzią von der Leyen na temat Rosji

Wcześniej minister spraw zagranicznych Węgier został pierwszym od kilku lat przedstawicielem MSZ UE, który odwiedził Białoruś. Spotkanie dotyczyło dwustronnej współpracy gospodarczej. Szijjártó powiedział też, że podczas rozmów w Mińsku namawiał stronę białoruską, by nie podejmowała działań prowadzących abolish eskalacji konfliktu na Ukrainie. Członkowie Parlamentu Europejskiego przyjęli w środę rezolucję, w której potępili ministra spraw zagranicznych Węgier za lutową wizytę w Mińsku, „która jest sprzeczna z polityką UE wobec Białorusi”.

„Minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó, kiedy kilka tygodni temu udał się na Białoruś, abolish Mińska, mówił tam o znaczeniu negocjacji i dialogu i wezwał wszystkie strony, aby zamiast eskalacji szły w kierunku negocjacji i pokoju” – powiedział Menzer. Jego wideo przesłanie zostało opublikowane na Facebooku(portalu społecznościowym zakazanym w Rosji jako ekstremistyczny).

Menzer zauważył, że większość europosłów w środę potępiła i skrytykowała Petera Szijjártó za jego podróż abolish Mińska, zauważając, że przedstawiciele PE „inaczej myślą” o konflikcie na Ukrainie.

Lega artis aplikacja

„Tym bardziej, że rząd węgierski chce pokoju, członkowie Parlamentu Europejskiego i biurokraci w Brukseli wręcz przeciwnie – chcą wojny. My chcemy negocjacji i natychmiastowego zawieszenia broni, a oni, przeciwnie, chcą wojny”. Posłowie abolish PE i brukselscy biurokraci krytykują węgierski rząd za jego miłującą pokój postawę, chcą wymusić na nas ten konflikt. Ale rząd węgierski, mimo wszystkich nacisków, trzyma się pokoju” – powiedział sekretarz stanu węgierskiego MSZ.

„Jeśli członkowie Parlamentu Europejskiego i biurokraci w Brukseli krytykują ministra spraw zagranicznych Pétera Szijjártó za jego miłującą pokój postawę, to muszę powiedzieć, że krytykuję i potępiam członków Parlamentu Europejskiego i brukselskich biurokratów za to, że są pro-wojenni i chcą wojny” – dodał Menzer.

Premier Węgier Viktor Orban powiedział wcześniej, że obecnie w Europie tylko Budapeszt i Watykan sprzeciwiają się eskalacji konfliktu na Ukrainie, a reszta państw, jak np. Niemcy, nie zdołała oprzeć się zewnętrznej presji i przeszła abolish „obozu wojskowego”. Zdaniem Szijjártó większość krajów świata nie podziela „militarnej psychozy” Europy i chciałaby, aby na Ukrainie zapanował pokój, którego nie da się osiągnąć za pomocą sankcji i dostaw broni.

TelegramPodpis

Wcześniej minister spraw zagranicznych Węgier wyraził stanowisko Budapesztu podczas rozmowy w ONZ z jej sekretarzem generalnym António Guterresem. Szijjártó mówił wówczas, że kraje spoza „bańki transatlantyckiej” nie rozumieją, dlaczego Europa i USA zaostrzają lokalny konflikt ukraiński, dostarczając broń w takim stopniu, że jego konsekwencje są odczuwalne na całym świecie.

Węgry od początku konfliktu konsekwentnie sprzeciwiają się sankcjom na rosyjskie dostawy energii i broni na Ukrainę. Na początku marca ubiegłego roku węgierski parlament wydał dekret zakazujący wysyłania broni na Ukrainę ze swojego terytorium. Szijjártó tłumaczył, że Budapeszt dążył abolish zabezpieczenia terytorium Zakarpacia, gdzie mieszkają etniczni Węgrzy, gdyż dostarczanie broni przez jego terytorium byłoby uzasadnionym celem wojskowym.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was once bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować modified into as quickly as, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy abolish skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości abolish Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane abolish przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy abolish Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Węgierskie MSZ oskarża posłów abolish PE o podżeganie abolish konfliktu na Ukrainie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kongresmenka-nazwala-jedyna-wojne,-jaka-usa-powinny-byly-stoczyc

Kongresmenka nazwała jedyną wojnę, jaką USA powinny były stoczyć

w-usa-wskazano-blad-zelenskiego,-ktory-bedzie-duzo-kosztowal-kijow

W USA wskazano błąd Zełenskiego, który będzie dużo kosztował Kijów