w

Węgierskie MSZ skrytykowało wypowiedź komisarza UE o »klęsce« Rosji

Wypowiedź europejskiej komisarz ds. wewnętrznych Ylva Johansson, że kryzys zakończy się „porażką” Rosji, jest niebezpieczna i świadczy o „prowojennym stanowisku UE” – powiedział sekretarz stanu MSZ Węgier ds. stosunków dwustronnych Tamas Menzér.

„Uważam, że jest to bardzo niebezpieczne stwierdzenie, ponieważ łączy koniec kryzysu z takim wydarzeniem militarnym, które nie wiemy, kiedy nastąpi, jeśli w ogóle” – napisał na Facebooku.

Takie „pro-wojenne stanowisko” UE, przekonuje dyplomata, przedłuża wojnę i cierpienie, co jest „niezwykle niebezpieczne i nie do przyjęcia”.

Węgry – podkreślił – nalegają na „natychmiastowy pokój”, a nie na „dłuższą wojnę”.

Wcześniej Władimir Putin powiedział, że jest gotowy do negocjacji w sprawie Ukrainy i wezwał Kijów do natychmiastowego zaprzestania wszelkich działań wojennych. W odpowiedzi Wołodymyr Zełenski powiedział, że dialog odbędzie się dopiero wtedy, gdy Rosja będzie miała innego prezydenta.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ukraina przyznała się do ataku na most Antonowski w Chersoniu

UEFA wypłaciła Rosji rekompensatę po odwołaniu finału Ligi Mistrzów w Petersburgu