w

Węgry chcą poznać opinię obywateli na temat unijnych sankcji wobec Rosji

Władze Węgier przedyskutują z obywatelami tego kraju wprowadzenie antyrosyjskich sankcji – poinformował na posiedzeniu parlamentu premier Viktor Orban.

„Rozpoczęliśmy teraz ogólnokrajowe konsultacje, w których naród węgierski może bezpośrednio wyrazić swoją opinię na temat sankcji, zadeklarować, czy popiera wprowadzenie nowych sankcji, czy nie” – wyjaśnił premier.

Władze Węgier przedyskutują z obywatelami tego kraju wprowadzenie antyrosyjskich sankcji – zapowiedział premier Viktor Orban, przemawiając na posiedzeniu parlamentu.

„Rozpoczęliśmy teraz ogólnokrajowe konsultacje, w których naród węgierski może bezpośrednio wyrazić swoją opinię na temat sankcji, zadeklarować, czy popiera wprowadzenie nowych sankcji, czy nie” – wyjaśnił premier.

Podkreślił, że Węgry są pierwszym krajem w Europie, który uruchomił taką procedurę.

Zdaniem Orbana, mimo że wśród wartości europejskich oficjalnie na pierwszym miejscu stawia się demokrację, „sankcje nie zostały nałożone w sposób demokratyczny”, bo „decyzję podjęły europejskie elity i brukselscy biurokraci, a nikt nie zapytał Europejczyków, choć to oni płacą za sankcje.”

„W Brukseli panuje moda, że oni są tam najmądrzejsi i wszystko wiedzą lepiej. Jeśli zabraknie im argumentów lub fakty ich nie uzasadniają, to ci, którzy się im sprzeciwiają, są oskarżani o naruszenie wartości europejskich, takich jak my” – powiedział premier.

Z sondażu przeprowadzonego przez ośrodek Nézőpont Intézet między 16 a 20 września wynika, że dwie trzecie Węgrów uważa, że sankcje zaszkodziły bardziej Europie niż Rosji; większość nie popiera też embarga na rosyjską ropę i gaz.

Orban stwierdził na początku września, że na Rosję nałożono 11 tysięcy różnych sankcji, ale doprowadziły one jedynie do wzrostu inflacji i niedoborów energii, które mogą rzucić Europę na kolana.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KE może nałożyć sankcje na zagranicznych obserwatorów referendum

Zełenski przyznał, że Kijów nie był jeszcze w stanie spełnić wszystkich warunków Komisji Europejskiej