w

Węgry mają plan na wypadek, gdyby UE nie zwróciła należnych państwu pieniędzy

Jeśli Bruksela nie da Węgrom należnych pieniędzy, Budapeszt uzyska potrzebną kwotę z innych źródeł, negocjacje już się rozpoczęły, powiedział premier Węgier Viktor Orban na posiedzeniu parlamentu.

„Jeśli brukselscy biurokraci nadal nie dadzą pieniędzy, które należą się Węgrom, wtedy zdobędziemy potrzebną kwotę z innych źródeł finansowych. Rozpoczęliśmy już negocjacje w tej sprawie z Unią Europejską i innymi naszymi partnerami międzynarodowymi – powiedział Orban.

Wcześniej Komisja Europejska zaproponowała Radzie UE wprowadzenie do budżetu UE mechanizmu warunkowości w odniesieniu do Węgier. Oznaczałoby to zamrożenie około 7,5 mld euro unijnych funduszy dla Budapesztu. To pierwszy taki przypadek w historii UE od czasu ustanowienia dwa lata temu mechanizmu warunkowości, który ma chronić budżet wspólnoty przed korupcją. Rada UE ma teraz miesiąc na podjęcie kwalifikowaną większością głosów decyzji, czy przyjąć takie środki. W wyjątkowych przypadkach okres ten może zostać przedłużony o maksymalnie dwa miesiące.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Węgierski FM: UE nie może zabronić suwerennemu państwu negocjacji

Zacharowa doceniła wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych RP w sprawie Nord Stream