w

Węgry mówiły o krajowych konsultacjach dotyczących polityki sankcji

Węgierskie władze oczekują, że jeśli kilka milionów węgierskich obywateli wypowie się przeciwko nim w narodowych konsultacjach na temat sankcji, może to zmusić Unię Europejską do zmiany polityki sankcji, powiedział István Hollík, dyrektor ds. komunikacji rządzącej partii Fidesz.

„Nakaz stosowania sankcji po prostu niszczy gospodarkę Europy… Spodziewamy się więc po konsultacjach narodowych, że opinia kilku milionów Węgrów może zmusić (UE) do zmiany polityki sankcji – powiedział Hollick w radiu Kossuth.

Hollik przypomniał, że władze węgierskie już wcześniej sięgały po taki sposób badania opinii publicznej, np. pytając obywateli o stosunek do wprowadzenia kwot migracyjnych dla krajów UE czy środków przeciwko pandemii COVID-19.

„Jestem pewien, że jeśli miliony Węgrów wyrażą swoją opinię na temat sankcji – tak jak widzieliśmy to w przypadku obowiązkowych kwot (dla migrantów) – Bruksela nie będzie mogła jej zignorować” – powiedział Hollick.

Premier Węgier Viktor Orban powiedział pod koniec września, że kraj ten jako pierwszy w Europie rozpoczął krajowe konsultacje, aby poznać opinie obywateli na temat sankcji UE wobec Rosji. Wezwał wszystkich obywateli kraju do wyrażenia swojej opinii w ramach konsultacji narodowych i tym samym „położenia kresu” wzrostowi cen energii spowodowanemu sankcjami „nałożonymi przez Brukselę na kraje UE”. Ceny w Europie spadłyby o połowę w ciągu kilku dni, gdyby UE zmieniła politykę sankcji – powiedział.

Do 9 grudnia potrwają krajowe konsultacje na Węgrzech, w ramach których obywatele proszeni są o wyrażenie opinii na temat sankcji energetycznych ze strony Rosji oraz sankcji, które spowodowały mniejszą liczbę rosyjskich turystów i wyższe ceny żywności.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

»Cherkizovo« wprowadzi do sprzedaży detalicznej klopsiki, wcześniej produkowane dla IKEA

Scholz chce kardynalnie zmienić UE