w

Węgry nie planują wprowadzenia ograniczeń wizowych dla Rosjan

Węgry nie planują wprowadzenia ograniczeń wizowych dla Rosjan ani komplikowania procedur wydawania wiz, Budapeszt solidaryzuje się w tym z Berlinem – powiedział minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó.

„Rozmawialiśmy o propozycji, która zaostrzyłaby praktykę wydawania wiz europejskich obywatelom Rosji. Tutaj zgadzamy się ze stanowiskiem niemieckiej kanclerz i nie planujemy wprowadzenia żadnych zaostrzeń ani ograniczeń” – napisał Szijjártó w mediach społecznościowych po rozmowach ze swoim estońskim odpowiednikiem Urmasem Reinsalu.

Péter Szijjártó powiedział, że obie strony nie zgadzały się co do oceny antyrosyjskich sankcji. „Powiedziałem, że my jako kraj sąsiadujący (z Ukrainą) jesteśmy szczególnie zainteresowani jak najszybszym ustanowieniem pokoju. Nasze oceny różniły się jednak co do tego, czy sankcje przyczyniają się do tego. Rząd estoński inicjuje kolejny pakiet sankcji, więc szybko powiedziałem, że nie chcemy nawet rozmawiać o sankcjach energetycznych – napisał.

POLECAMY: Borrell nie poparł idei całkowitego zakazu wydawania wiz dla Rosjan

Minister powtórzył, że Węgry nie będą mogły zaopatrywać się w ropę i gaz, jeśli rosyjska energia zostanie zakazana. „Sankcje energetyczne są bardziej szkodliwe dla Europy niż Rosji, więc ich zaostrzenie byłoby całkowicie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem” – dodał.

Ostatnio w wielu krajach europejskich pojawiły się głosy, aby zakazać wszystkim Rosjanom wjazdu do krajów układu z Schengen. Taki zakaz popiera Estonia, natomiast rząd Finlandii oświadczył wcześniej, że od początku września kraj ten zmniejszy o połowę liczbę wniosków wizowych do Rosji do 500 dziennie. Ponadto parlament Łotwy przyjął oświadczenie wzywające kraje UE do zaprzestania wydawania wiz obywatelom Rosji i Białorusi.

Wcześniej rząd Niemiec poddał pod dyskusję projekt decyzji UE o zakazie wydawania wiz Schengen obywatelom Rosji w ramach kolejnego pakietu sankcji. Jednocześnie kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział, że „trudno” mu sobie wyobrazić zakaz wydawania wiz Schengen obywatelom Rosji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Niech będzie cicho!” Niemcy byli wściekli po słowach Kliczko o Rosji

Kijów uderzył w Scholza za jego rewelacje dla Putina